REKLAMA
REKLAMA

Maraton rowerowy “Sanok Maraton MTB 2014 już w sobotę 23 sierpnia w Sanoku

W najbliższą sobotę, 23 sierpnia 2014 przy hali “ARENA” w Sanoku (MOSiR) odbędzie się impreza sportowa pod nazwą SANOK MARATOM MTB 2014, w ramach cyklu górskich maratonów rowerowych CYKLOKARPATY. Organizatorem jest Klub Kolarski MTB MOSiR Sanok

przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

SANOK MARATON MTB jest organizowany po raz 6 w Sanoku, jest także przedostatnią edycją największego cyklu maratonów MTB w Polsce południowo-wschodniej CYKLOKARPATY.PL

Głównym organizatorem sanockiej imprezy i jednocześnie magnesem przyciągającym kolarzy oraz kibiców jest Marcin Karczyński – wieloletni członek Kadry Narodowej MTB.

W czasie kariery sportowej wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Świata, z najcenniejszym – złotym włącznie. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wielokrotny triumfator Grand Prix MTB organizowanego przez Czesława Langa oraz wielu innych imprez kolarskich zarówno krajowych jak tych poza granicami kraju.

– W tym roku spodziewamy się około 400 uczestników – mówi Marcin Karczyński, Prezes UKS MTB MOSiR Sanok.
– Obecnie przygotowujemy i znaczymy trasy. Pracy jest sporo, ale poziom jaki wypracowaliśmy w latach ubiegłych – mobilizuje do utrzymania jakości i zapewnienia bezpieczeństwa uczestników. Atrakcją niewątpliwie jest przejazd przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i Galicyjski Rynek. Tu chciałbym podziękować Panu Dyrektorowi Jerzemu Ginalskiemu za możliwość przejazdu przez teren muzeum.

SANOK MARATON MTB to przede wszystkim “prawdziwy” górski maraton rowerowy – maraton z “charakterem”, ceniony przez uczestników za niespotykany w tej części Polski, profil tras oraz ich jakość techniczną.

Trzy różne trasy (HOBBY ok 20 km, GIGA ok. 38 km, GIGA ok. 59 km),  maratonu będą przebiegały głównie po terenie pasma Gór Słonnych i przeznaczone dla początkujących jak i tych wymagających kolarzy.

Wzorem lat poprzednich, podczas imprezy odbędą się także wyścigi rowerowe dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

– Takie wyścigi organizowane w formie zabawy, cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością – mówi Maksymilian Drążek, jeden z organizatorów całej imprezy.
– Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami na teren MOSiRu, gdzie od godziny 12:00 będą odbywały się zapisy do tych wyścigów. Obowiązkowo kask rowerowy!

Program zawodów:
23 sierpnia 2014 (sobota)
Lokalizacja startu i mety – MOSiR w Sanoku, ul. Królowej Bony 4
8:00 do 10:30 zapisy (dystanse HOBBY, MEGA, GIGA) w holu hali Arena Sanok
11:00 START  dystans MEGA oraz GIGA
11:30 START  dystans HOBBY
12:00 Zapisy do wyścigów dzieci (dzieci od 2 do 12 lat – przy hali “ARENA” ), z trasą na błoniach i częściowo na terenie MOSiR
13:00 Rozpoczęcie wyścigów dla dzieci, po zakończeniu dekoracja
Ok. 17:00 Dekoracja zwycięzców dystansów MEGA, GIGA  oraz HOBBY

Szczegółowe informacje dotyczące sobotniej  imprezy rowerowej znajdą Państwo na oficjalnej stronie www.cyklokarpaty.pl/sanok

Zapraszamy!

Zespół organizatorów Sanok Maraton 2014

21-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)