REKLAMA
REKLAMA

Miasto rozpoczyna wymianę oświetlenia

Miasto Sanok rozpoczęło modernizację przestarzałego oświetlenia ulicznego w ciągu miejskich ulic. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „System zielonych inwestycji – część 6 SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne”.

Już w lipcu rozpocznie się wymiana prawie 1200 przestarzałych opraw lamp ulicznych na terenie miasta (w każdej dzielnicy) na nowe, energooszczędne. Przeprowadzenie tego zadania jest konieczne przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Część oświetlenia sanockich ulic miejskich jest już przestarzała, stąd corocznie z Miasta wydatkowane są środki na jego remonty, rosną także koszty energii elektrycznej.

Z szacunkowych wyliczeń wynika, że dzięki modernizacji oświetlenia rocznie uda się zaoszczędzić prawie milion złotych z budżetu miejskiego.

Całość będzie kosztowała ok. 2,7 mln zł, w tym 45% pochodzić będzie z dofinansowania, zaś 55% z pożyczki, spłacanej z oszczędności uzyskanych na energii elektrycznej.

Na razie trwają przygotowania do realizacji zadania oraz pomiary w szafach oświetleniowych, w związku z czym w najbliższych dniach może wystąpić włączenie oświetlenia w ciągu dnia. Będzie to spowodowane właśnie wspomnianymi pomiarami.

W lipcu rozpoczną się już prace właściwe, których zakończenie planowane jest na wrzesień br.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

foto: sxc.hu

25-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook