REKLAMA
REKLAMA

Mieli sprawdzić rury, a okazali się złodziejami. Policja przestrzega przed oszustami

SANOK / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu do drzwi mieszkanki powiatu sanockiego zapukało dwóch mężczyzn. Poinformowali, że są pracownikami zarządu budynków mieszkalnych i sprawdzają drożność rur kanalizacyjnych. Gdy kobieta poszła do łazienki, aby sprawdzić, czy odpływy są drożne, ukradli jej pieniądze i uciekli.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że mężczyźni zapukali do drzwi jednego  z mieszkań przy ulicy Kościuszki w Sanoku. Kobietę, która otworzyła im drzwi poinformowali, że są pracownikami zarządu budynków mieszkalnych i sprawdzają drożność rur kanalizacyjnych.

Jeden z mężczyzn poszedł z 85-letnią kobietą do łazienki aby sprawdzić, czy odpływy nie są przypadkiem przytkane. W tym samym czasie drugi z mężczyzn miał iść na klatkę schodową i sprawdzić, czy nie ma żadnych przecieków. Po kilkudziesięciu minutach wrócił i po chwili obaj opuścili mieszkanie starszej pani. Po niespodziewanej wizycie kobieta poszła do sklepu zrobić zakupy i zorientowała się, że nie ma w portfelu pieniędzy. Powróciła do mieszkania i okazało się, że ukryte oszczędności również zniknęły. Złodzieje zabrali łącznie 1700 zł.

Pokrzywdzona opisuje pierwszego mężczyznę jako 50-latka, wzrostu około 170cm, grubszej budowy ciała, o krótkich ciemnych włosach. Drugi z mężczyzn według kobiety to 40-letni mężczyzna, około 165 cm wzrostu, o średniej budowie ciała i ciemnych, krótko ostrzyżonych włosach. Ubrani byli w ciuchy robocze i ciemne kurtki.

Policja apeluje o ostrożność, gdy ktoś nieznajomy chce wejść do naszego mieszkania. Nie dajmy się zwieść opowieściami o wymianie liczników, podpisywaniu korzystnych umów, sprawdzania drożności rur kanalizacyjnych. Złodziej bez żadnych skrupułów wykorzystuje  łatwowierność innych. W przypadku wątpliwości zawsze sprawdzajmy, czy przybysze rzeczywiście są pracownikami firmy, za których się podają. Można to sprawdzić wykonując telefon do danej instytucji czy też przedsiębiorstwa sprawdzając tym samym wiarygodność robotników. Jeśli intruzi są natrętni i mamy podejrzenia co do ich uczciwości, powiadamiajmy o tym Policję. Bardzo często ofiarami oszustów i złodziei są ludzie starsi i samotnie mieszkający. Przestrzegajmy takie osoby przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych ludzi.

KPP Sanok

04-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)