REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Bursy Szkolnej pomagają podopiecznym sanockiego STOnZ-u (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. To już trzeci rok z rzędu jak mieszkańcy Bursy Szkolnej przy ulicy Chopina pomagają przetrwać zwierzętom w tym trudnym okresie zimowym. Nasza akcja rozpoczęła się się od drobnej pomocy dla sanockiego STOnZ-u, po czym co roku do naszych działań dochodziły kolejne pomysły, aby w końcu zrobić z tego większe przedsięwzięcie.

W tym roku przekazaliśmy dla naszego schroniska worki z suchą karmą i kołdry na wyścielenie psich bud, osobiście z Panią Dyrektor i młodzieżą odwiedziliśmy psiaki, które były zachwycone nasza obecnością. Regularnie dokarmialiśmy kaczki z nad Sanu które nie mały lekko podczas największych mrozów, tygodniami zbieraliśmy suchy chleb aby wraz wybrać się nad rzekę i dokarmić tamtejsze ptactwo, mamy nadzieje że rybki też skorzystały. Ptaszki i wiewiórki które odwiedzały bursowe karmniki zawsze miały w czym przebierać, nasze Panie wraz z wychowankami dbały aby w każdym z nich była słoninka, ziarno i specjalnie wykonane kulki z karmą i smalcem. W tym roku jako poszerzenie naszych działań dodatkowo przygotowaliśmy przedstawienie p.t. „Zimowa stołówka” które zwraca uwagę najmłodszych na problem głodnych zwierząt w zimie. Bajka terapeutyczna została wystawiona na oddziale dziecięcym sanockiego szpitala, świetlicy terapeutycznej przy oo.franciszkanów i w przedszkolu nr.1 w Sanoku.

Dodatkowo planujemy wyjście z wychowankami z Domu Dziecka do schroniska i nad San aby wciągnąć ich w to przedsięwzięcie, więc jak widać akcja trwa i pojawiają się coraz to nowe pomysły, zapraszamy wszystkich do współpracy mamy nadzieje że dzięki nam, zwierzętom będzie lżej, a i my skorzystamy mając wielką satysfakcje.

materiały nadesłane

17-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)