REKLAMA
REKLAMA

Miroslav Fryčer ponownie trenerem Ciarko PBS Bank KH Sanok

SANOK / PODKARPACIE. Czeski szkoleniowiec Miroslav Fryčer wróci na ławkę trenerską Ciarko PBS Bank KH Sanok. Tym samym zastąpi na ławce trenerskiej Tomasza Demkowicza. W poprzednim sezonie Czech zdobył z sanockimi hokeistami Mistrzostwo Polski.

Świadomie daliśmy szansę pracy naszym trenerom z Sanoka, ale teraz musimy zareagować gdyż na 4 ostatnie oficjalne spotkanie, 3 zagraliśmy fatalnie. Dłużej nie mogliśmy czekać. Ryzyko jest zbyt duże – wyjaśniają powody zmiany trenera działacze Ciarko PBS Bank KH Sanok.

Nie możemy przekreślać warsztatu Tomasza Demkowicza, jego wkład pracy w ten zespół jest ogromny. Ale teraz potrzebowaliśmy nowego impulsu, dlatego nastąpił czas na zmiany – dodają. – Jeśli chodzi o ostatnie spotkania w naszym wykonaniu nie jest tak, że winą obarczamy wyłącznie szkoleniowców, mamy także spore pretensje do samej drużyny i o tym będziemy rozmawiać z zawodnikami w najbliższych dniach – zakończyli prezesi Ciarko PBS Bank.

Do drużyny wraca Martin Richter, który miał konflikt z sanockimi szkoleniowcami. Po rozmowie z zarządem i nowym trenerem został przywrócony do treningów z drużyną.

Miroslav Fryčer urodził się 27 września 1959 roku w Opawie. Jako zawodnik grający na pozycji napastnika występował m.in. w NHL (Quebec Nordiques, Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings oraz Edmonton Oilers) rozgrywając tam 432 spotkania notując 341 punktów za 150 goli i 186 asyst. Wystąpił w meczu Gwiazd NHL w 1985 roku i jako pierwszy Czech zdobył w tym prestiżowym meczu bramkę. Z Vitkovicami zdobywał złoto i brąz. Wystąpił w 55 meczach reprezentacji Czechosłowacji zdobywając 14 goli. Z kadrą na a Mistrzostwach Świata zdobył srebro (1979) i brąz (1981).

Karierę trenerską rozpoczął w sezonie 1994/95 obejmując pierwszoligowy HC Havirov, w tym samym sezonie dołączył do sztabu szkoleniowego Ekstraligowego HC Vitkovice. Następny sezon samodzielnie prowadził klub z Havirzowa by od sezonu 1996/1997 objąć włoski zespół Val Pusteria Brunico gdzie prowadził go przez dwa sezony (brąz w pierwszym sezonie). Kolejne trzy spędził już z klubem Merano, z którym świętował największy sukces w karierze trenerskiej zdobywając w sezonie 98/99 Mistrzostwo Włoch. Kolejno trenował włoski Ritten oraz przez półtorej sezonu HC Vitkovice gdzie powrócił na pół sezonu do Włoch by prowadził Cortinę. W sezonie 2008/2009 prowadził ponownie Havirov. Następnie przez cztery sezony prowadził włoski klub Fassa i Merano gdzie rozstał się z tym ostatnim w listopadzie 2013 roku. W połowie stycznia 2014 objął posadę trenera w Ciarko PBS Bank KH Sanok zdobywając z nimi Mistrzostwo Polski.

źródło: Ciarko PBS Bank KH Sanok

23-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)