REKLAMA
REKLAMA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz na Dożynkach Prezydenckich w Spale

20-21 września 2014 roku odbywały się w  Spale Dożynki Prezydenckie. Po I wojnie światowej na równi z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Łazienkami Królewskimi, Belwederem i Wawelem, Spała stała się  miejscem reprezentacyjnym Rzeczypospolitej Polskiej przeznaczonym do użytku Prezydentów RP.

To właśnie w Spale w 1927 roku Prezydent Ignacy Mościcki objął patronat nad uroczystościami i Dożynki Prezydenckie zyskały wymiar państwowy. Od kilku lat, dzięki zaangażowaniu się samorządów wszystkich województw, Dożynki Prezydenckie nabrały prawdziwie charakteru dożynek ogólnopolskich.

W tym roku w Dożynkach uczestniczyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz reprezentując Podkarpacie i Ziemię Sanocką. Od marca br. po rezygnacji kapelmistrza Grzegorza Maliwieckiego orkiestrę prowadzi Mieszko Szybka, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Orkiestra wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych gości. Wśród licznych zespołów i kapel ludowych była to jedyna orkiestra rozrywkowa i została zaproszona przez organizatorów Dożynek do specjalnego sektora,   gdzie zgromadzeni byli Prezydent, jego goście i współpracownicy. Koncert młodych muzyków oraz występy mażoretek zyskały uznanie i gromkie brawa zebranych. Prezydent pogratulował kapelmistrzowi, że w takim niewielkim środowisku jak Jaćmierz prowadzi amatorską orkiestrę, która doskonale prezentuje się na imprezie o randze ogólnopolskiej. Prezydent Bronisław Komorowski życzył Mieszkowi Szybka dalszych osiągnięć w artystycznej pracy z młodzieżą.

Udział w Dożynkach Prezydenckich Orkiestra traktuje jako ogromne wyróżnienie i zaszczyt zwłaszcza po tym, jak pojawiały się pogłoski, że orkiestra jaćmierska została rozwiązana. Uczestnictwo w imprezie o takiej randze najlepiej świadczy o tym, że Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz działa nadal i w dalszym ciągu zapraszana jest do uświetniania prestiżowych uroczystości.

materiały nadesłane

05-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)