REKLAMA
REKLAMA

Most w budowie. Mieszkańcy Gminy Zagórz odcięci od świata ? (ZDJĘCIA)

GMINA ZAGÓRZ. Kilka dni temu rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu w Tarnawie Górnej. Problem w tym, że mieszkańcy Tarnawy Górnej, Łukowego, Średnie Wielkie zostali pozbawieni dogodnego dojazdu do Zagórza czy Sanoka.

Inwestycję realizuje powiat sanocki, który na budowę nowego mostu otrzymał promesę 2 mln 100 tys. zł. Zadanie rozpoczęto, wyznaczając objazd przez górę Gruszka, a następnie Lesko. Tym samym, droga w jedną stronę do centrum Zagórza wynosi – nie jak pierwotnie – niespełna 7 km, ale blisko 22 km.

Mieszkańcy, których dotknął problem, nie kryją swojego rozgoryczenia. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy kilkanaście maili w tej sprawie.

Most został rozebrany a kładka nie została jeszcze zrobiona, objazd powinien być już dawno gotowy a dopiero rozpoczęto jego budowę pisze nasz Czytelnik.

Brak przejścia dla pieszych. Ludzie odcięci od lekarza. Niepełnosprawni nie mają szans na przedostanie się przez rzekę. Mostu nie ma i kładki też nie ma, a objazd dla samochodów do absurd – czytamy w innym mailu od naszego Internauty.

Czy mieszkańcy Tarnawy Górnej będą zmuszeni dojeżdżać do Sanoka przez Lesko? A co, jeśli ktoś musi odebrać po drodze dziecko z przedszkola w Tarnawie Dolnej. Ma potem z powrotem jechać do Zagórza i wracać do domu przez Lesko? Absurdem przecież jest rozebranie mostu przed zorganizowaniem odpowiedniego objazdu!nie kryje rozgoryczenia kolejny Czytelnik.
Objazd bardziej korzystny, niż ten przez Gruszkę, miała przygotować gmina Zagórz, która udzieliła ponadto pomocy finansowej powiatowi w zabezpieczeniu wkładu własnego do inwestycji, przekazując 50 tys. zł.

– Promesę na to zadanie otrzymaliśmy jeszcze w marcu. Aby nie stracić tych pieniędzy musieliśmy w czerwcu rozpocząć zadanie, bo prace muszą zostać zakończone w tym roku. Udało się i to jest dla nas najważniejsze – mówi Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki.

Dlaczego zadeklarowany objazd nie był gotowy na czas?
Odpowiedzi na to pytanie oczekujemy od środy ubiegłego tygodnia z Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu. Do czasu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi .

Pozostaje mieć nadzieję, że „falstart z objazdem” podczas budowy mostu będzie jedynym podczas realizacji całego zadania.

Zobacz także:
W Tarnawie Górnej powstanie nowy most. Gmina Zagórz dokłada się do powiatowej inwestycji (FILM)

red.
foto: Internauci / materiały nadesłane

24-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)