REKLAMA
REKLAMA

Na ulicach Sanoka pojawia się wiosna (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolorowo robi się w centrum Sanoka, a to za sprawą kilku tysięcy kwiatów, które na zlecenie Urzędu Miasta Sanoka zostały posadzone na miejskich rabatach, klombach, placach.

Jak co roku Miasto Sanok rozpoczęło wiosenne ukwiecanie, co sprawi, że sanoczanom i turystom przyjemniej będzie spacerować po mieście.
Tradycyjnie już na Rondzie Beksińskiego i przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki posadzone zostały różnobarwne bratki. Kiedy przekwitną, zastąpią je rośliny, takie jak aksamitki, starzec, szałwia, lobelia, żeniszek i paciorecznik. Lada dzień na klombach na Rynku Głównym oraz przy Parku Miejskim rozkwitną tulipany, krokusy, hiacynty. Na placu św. Michała powoli wschodzi czosnek olbrzymi. Docelowo będą tutaj rosnąć także ozdobne turzyce.
Wzorem lat ubiegłych na Rynku, a dodatkowo także na placu św. Michała i placu św. Jana stanie 10 wież kwiatowych. W kwietniu wypełnią je czerwone pelargonie. Podobnie stanie się z 38 donicami, które zostaną powieszone na latarniach usytuowanych na placu św. Jana, płycie rynku. Cztery kwatery na placu św. Jana zostaną przebudowane, m.in. obłożone geowłókniną, obsypane korą i obsadzone nowymi gatunkami krzewów. Piękne kwiaty wzeszły również w donicach na Rynku Głównym. Zakupiła je, posadziła i pielęgnuje radna miejska Teresa Lisowska.
Pracami objęto także Park Miejski, gdzie Urząd Miasta przeprowadził cięcia pielęgnacyjne drzew, także w okolicy platformy widokowej. Przy źródełku Chopina w parku zostaną nasadzone berberysy.
Uporządkowano po zimie wszystkie zieleńce, zaś zieleniec przy ul. Białogórskiej Miasto planuje obsadzić drzewami.
Ukwiecanie Sanoka prowadzone jest przez firmę Eko-Teren, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w rozpoznaniu cenowym. Akcja ukwiecania kosztować będzie ok. 41 tys. zł.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

26-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook