REKLAMA
REKLAMA

Na Wójtostwie kradną koła z samochodów. Incydentalne przypadki czy szajka złodziei?

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku dni w Sanoku, w dzielnicy Wójtostwo, właściciele „czterech kółek” nie mogą spać spokojnie. W ciągu dwóch nocy, z trzech pojazdów skradziono koła. Auta pozostawiono na drewnianych kołkach. Zbieg okoliczności? A może grasuje tam szajka złodziei? To wyjaśnia Policja.

Policja otrzymała zgłoszenia o trzech przypadkach kradzieży kół w samochodach
z 02/03.02.2014r. Sanok, ul. Gorazdowskiego
Złodzieje dokonali kradzieży czterech kół z alufelgami z samochodu marki FORD wartości 1600 złotych oraz czterech kół z alufelgami z zapakowanego nieopodal samochodu SKODA wartości 3500. Sprawcy pozostawili auta oparte na drewnianych kołkach.

z 03/04.02.2014r. Sanok, ul. Krasińskiego
61-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że złodziej dokonał kradzieży czterech kompletnych kół z samochodu m-ki Audi wartości około 2500 zł., zaparkowanego na parkingu przyblokowym na szkodę firmy leasingowej.

Czynności w powyższych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami?
Nie ma z pewnością „złotej recepty”, która uchroni nas przed podobnymi zdarzeniami. Kierowcy, którzy nie posiadają jednak garażu, muszą pamiętać, aby pozostawiać samochód w miejscu oświetlonym. Najlepiej, aby właściciel pojazdu, widział go z okna mieszania lub domu. Miejsca wyludnione, zaciemnione znacznie ułatwiają „pracę” złodziejom.

Można także sprawdzić, czy w okolicy nie ma kamer monitoringu. Pozostawienie samochodu w obrębie kamery, zwiększa szanse wykrycia sprawcy ewentualnego zdarzenia.

red.
foto: sxc.hu[contact-form-7 404 "Not Found"]

10-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)