REKLAMA
REKLAMA

Najlepsza nauka obcego języka – to praktyka! – rusza polsko-francuska wymiana młodzieży z Gimnazjum nr 2 i Collège Saint Ide!

Skutecznie uczyć języków obcych – taki cel obrało sobie Gimnazjum nr 2 w Sanoku. Aby cel ten osiągnąć, nauczyciele G2 starają się korzystać z wszelkich możliwych metod i środków, zarówno dydaktycznych, jak i pozadydaktycznych. Tym razem postanowili nawiązać współpracę partnerską z Francją.

Plany współpracy zaczęły nabierać realnych kształtów kilka tygodni temu, gdy Beata Jankowska – nauczycielka sanockiego Gimnazjum nr 2 oraz Stéphen Budyck, uczący historii i geografii w Collège Sainte Ide na północy Francji, zadeklarowali w imieniu swoich uczniów zainteresowanie nawiązaniem kontaktów. W jeden z majowych weekendów doszło do spotkania pomysłodawców przedsięwzięcia i ustalenia wstępnych zasad współpracy oraz wymiany młodzieży.

Obecnie niemal wszyscy uczący się języka francuskiego sanoccy gimnazjaliści z „dwójki”, mają za sobą pierwsze kontakty z korespondentami francuskimi za pośrednictwem poczty mailowej i Facebooka. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, uczniowie z niecierpliwością myślą o spotkaniu, które być może uda się wkrótce zorganizować.

W dalszej perspektywie, najprawdopodobniej już w roku szkolnym 2014/2015 organizowane będą kilkudniowe pobyty uczniów G2 we Francji oraz ich francuskich korespondentów w Sanoku. Młodzi ludzie będą uczestniczyli także w realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych.
– Dla młodzieży zarówno polskiej, jak i francuskiej najważniejszym celem jest kształcenie umiejętności praktycznego posługiwania się językiem obcym, a wiadomo, że kontakt bezpośredni z naturalnymi jego użytkownikami jest najskuteczniejszy! Niemniej jednak równie ważny wydaje się być aspekt towarzyski – podkreśla z uśmiechem Beata Jankowska, pomysłodawczyni projektu.

Radości z realizacji przedsięwzięcia nie kryje również Robert Zoszak – dyrektor Gimnazjum nr 2.
– Staramy się zapewnić naszym uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju, a współpraca i wymiana młodzieży z pewnością przyczyni się nie tylko do pogłębienia znajomości języka obcego, ale też poszerzy wiedzę na temat życia rówieśników naszych uczniów we Francji, a być może stanie się zalążkiem nowych przyjaźni.

materiały nadesłane

28-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)