REKLAMA
REKLAMA

Najlepszy policyjny patrol mają Ustrzyki Dolne. Tuż za nimi policjanci z Sanoka (FILM, ZDJĘCIA)

Najlepszy policyjny patrol mają Ustrzyki Dolne. Tuż za nimi policjanci z Sanoka (FILM, ZDJĘCIA)

Posterunkowi Karol Dziewanowski i Robert Kustra z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zwyciężyli w podkarpackim finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych „Patrol Roku 2014”. Jesienią będą mieli szansę zdobyć tytuł najlepszego patrolu w Polsce.

O tytuł „Patrolu Roku 2014” na Podkarpaciu i przepustki do ogólnopolskiego finału tego konkursu rywalizowały 23 pary patrolowe – po jednej z każdej komendy miejskiej i powiatowej Policji i dwie z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowych i interwencyjnych, zmagali się z trzema konkurencjami. Zaczęli od strzelania z broni palnej, potem rozwiązywali test z wiedzy zawodowej, a następnie pokonywali policyjny tor przeszkód przygotowany na sali gimnastycznej.

Komisja sędziowska, którą tworzyli eksperci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oceniała umiejętności poszczególnych zawodników, ale także umiejętność współpracy w dwuosobowym zespole.

W zawodach najlepszym okazał się duet z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych – post. Karol Dziewanowski i post. Robert Kustra. Wyprzedzili patrol z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, w składzie post. Daniel Mola i post. Krzysztof Szajna. Te dwa patrole reprezentować będą podkarpacki garnizon w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku. Miejsce trzecie wywalczyła jedna z par wystawionych przez Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie – sierż. Witold Kempa i st. sierż. Łukasz Bułatek.

W imieniu Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nagrody wręczył zwycięzcom Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Kluz.


KWP

30-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)