REKLAMA
REKLAMA

Nauka i rozrywka w Gimnazjum nr 2 w Sanoku (ZDJĘCIA)

Gimnazjum nr 2 stara się nie tylko o dobre kształcenie swoich uczniów. W ramach organizacji czasu wolnego swoim wychowankom na korytarzach szkolnych pojawiły się „piłkarzyki”, stoły do tenisa stołowego oraz bilarda.

Uczniowie grają na przerwach międzylekcyjnych oraz po zajęciach szkolnych. Są też tacy, którzy zjawiają się w szkole kilka minut po godzinie siódmej rano, aby zagrać w ulubioną grę. Do końca roku zostaną rozegrane turnieje szkolne w ping –ponga, w „piłkarzyki” oraz w bilard.

Szczególnie ta ostatnia gra cieszy się wśród chłopców dużym powodzeniem. Stół rezerwowany jest z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jak mówi dyrektor szkoły Robert Zoszak, organizacja czasu wolnego młodzieży, to jeden z ważnych czynników wpływających na jej bezpieczeństwo.

– Jesteśmy szkołą dbającą nie tylko o bezpieczeństwo fizyczne, ale również o dobre samopoczucie uczniów. To ważne aby młodzież identyfikowała się ze swoją szkołą, lubiła w niej przebywać. Dlatego z jednej strony zwiększamy wymagania edukacyjne, stawiamy na wysoki poziom nauczania, a z drugiej prowadzimy wiele imprez szkolnych takich jak dyskoteki, pokazy, przedstawienia, turnieje, aby odciążyć umysły, odpocząć i pobawić się przed kolejnym tygodniem ciężkiej nauki.

14-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)