REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Nie było kolejnego przewrotu w Urzędzie Marszałkowskim. Radni nie odwołali zarządu województwa podkarpackiego (FILM, ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA: Nie było kolejnego przewrotu w Urzędzie Marszałkowskim. Radni nie odwołali zarządu województwa podkarpackiego (FILM, ZDJĘCIA)

Zarząd województwa podkarpackiego nie został odwołany. Wniosek złożony przez kluby PiS i PR poparło 12 radnych, 14 było przeciw odwołaniu, a troje wstrzymało się od głosu. Sporo emocji wywołała natomiast dyskusja poprzedzająca głosowanie.

ts

W czerwcu sejmik nie udzielił zarządowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. O podjęciu takiej decyzji zadecydował jeden głos. Zgodnie z ustawą o samorządzie województwa, nieudzielenie absolutorium jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu województwa. Jego autorem okazali się radni Prawa i Sprawiedliwości i Prawicy Rzeczypospolitej. I to właśnie ten fakt, wzbudził najwięcej emocji.

My nie chcieliśmy składać wniosku o odwołanie zarządu województwa – mówił Janusz Konieczny, wiceprzewodniczący sejmiku, członek klubu radnych SLD.

Wniosek o odwołanie zarządu złożyli automatycznie radni PO, PSL i SLD, nie udzielając absolutorium – przekonywał z kolei Tadeusz Pióro, członek zarządu.

Aby odwołać zarząd województwa, koalicja PO, PSL i SLD potrzebowała głosów 20 z 33 radnych. Ostatecznie, 12 radnych było za, 14 przeciw, a troje wstrzymało się od głosu. Nie zmienia to faktu, że większością sejmikową dysponują koalicjanci PO, PSL i SLD.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Miały być dodatkowe pieniądze dla klasztoru w Zagórzu i kościoła w Mrzygłodzie. Sejmik powiedział stop (FILM, ZDJĘCIA)

źródło: Rzeszów24.pl

06-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)