REKLAMA
REKLAMA

Nie chciał płacić za bluzę, dlatego pobił i okradł sprzedającego

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 16-latka, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Młody człowiek ukradł bluzę dresową, którą właściciel chciał mu sprzedać. W momencie transakcji sprawca zabrał bluzę, pobił sprzedawcę i uciekł. Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Policjanci ustalili, że 18-latek oferował do sprzedaży bluzę i spodnie dresowe za pośrednictwem portalu internetowego. Na ofertę telefonicznie odpowiedział zainteresowany kupnem młody człowiek. Po rozmowie sprzedający umówił się z kupującym na spotkanie na ul. Wałowej w Sanoku.

W trakcie spotkania młody mieszkaniec powiatu sanockiego zainteresowany kupnem, dokładnie oglądał odzież. W pewnym momencie stwierdził, że nie ma przy sobie odpowiedniej ilości pieniędzy, ale może je pożyczyć od swojej matki, która mieszka w okolicy. W tym celu obydwaj weszli do klatki pobliskiego bloku i tam sprawca wyrwał sprzedającemu reklamówkę, w której znajdowała się bluza dresowa, a następnie uderzał i kopał 18-latka. Po chwili uciekł wraz z łupem.

Pokrzywdzony powiadomił Policję i dokładnie opisał całą sytuację oraz wygląd sprawcy dodając, że na początku transakcji z „kupującym” był jeszcze znany mu osobiści inny chłopak.

Policjanci podejrzewali, że sprawcą może być 16-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Udali się do miejsca jego zamieszkania. Następnie przeszukali pokój 16-latka i 17-latka, którzy brali udział w spotkaniu ze sprzedającym. W pokoju tego drugiego znaleźli pochodzącą z kradzieży bluzę dresową.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie 16-letniemu mieszkańcowi powiatu sanockiego zarzutu kradzieży rozbójniczej. Dokumenty w tej sprawie zostaną przesłane do sądu rodzinnego.
Ponadto do prokuratury zostaną przesłane materiały, aby ocenić czy 17-latek w trakcie przesłuchania nie dopuścił się przestępstwa fałszywych zeznań.

źródło: KPP Sanok
foto: sxc.hu

23-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)