REKLAMA
REKLAMA

Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

4 lipca w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie 29 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jest to już druga grupa osób przyjętych w tym roku do Bieszczadzkiego OSG.

W styczniu w szeregi SG wcielonych zostało 41 osób. Łącznie w tym roku planowane jest przyjęcie około 100 osób.

Większość z dzisiaj przyjętych, mieszka na stałe w powiecie przemyskim, bieszczadzkim, sanockim, lubaczowskim lub jarosławskim. Trzy osoby pochodzą z województwa małopolskiego.

Postępowanie związane z kwalifikacją osób do Straży Granicznej  jest długotrwałe i dokładne.  Pierwszy etap ma miejsce w Bieszczadzkim Oddziale SG gdzie kandydat poddawany jest testom psychologicznym, badaniu na wariografie i szczegółowym badaniom lekarskim. Drugi etap ma miejsce w ośrodkach szkolenia SG i tam kandydaci zdają testy językowe, wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej. Na jedno miejsce do Bieszczadzkiego OSG przypada 12 kandydatów.

Wkrótce, bo już 14 lipca nowi funkcjonariusze SG rozpoczną szkolenie w jednym z Ośrodków Szkolenia Straży Granicznej. Po zdaniu egzaminów będą pełnić służbę na  przejściu granicznym w Korczowej lub w Medyce.

BOSG

07-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)