REKLAMA
REKLAMA

Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowania (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W piątek dwoje nowo przyjętych policjantów uroczyście złożyło ślubowanie w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku. Za kilka dni funkcjonariusze wyjadą do szkoły, gdzie przez sześć miesięcy będą kształcić się w ramach kursu podstawowego.

Po jego ukończeniu wzmocnią szeregi leskiej jednostki.

Ślubowanie od  nowo przyjętych policjantów przyjął Komendant Powiatowy Policji w Lesku inspektor Wiesław Korczykowski. Młodzi funkcjonariusze złożyli przysięgę:

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”


Za kilka dni posterunkowi Dorota Grochmal i Marcin Blicharczyk rozpoczną szkolenie zawodowe, które przygotuje ich do służby w Policji. Po przeszkoleniu funkcjonariusze zasilą Komendę Powiatową Policji w Lesku.


źródło: KPP Lesko

07-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)