REKLAMA
REKLAMA

Dzień książki w Przedszkolu nr 2. Przedszkolaki przekazały książki dla sanockich pacjentów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Obchodzony 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest potwierdzeniem na to, że książka odgrywała, odgrywa i będzie pełnić dużą rolę w życiu każdego z nas.

 

Na tę okoliczność zorganizowano w Przedszkolu nr 2 spotkanie z przedstawicielami Rady Rodziców i pracownikami biblioteki sanockiej, na którym przedszkolaki prezentowały bajecznie kolorowe kostiumy i krótkie scenki z wybranych bajek. Zaproszeni goście: Elżbieta Ciupak, oraz Leszek Puchała – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej zachęcali dzieci do odwiedzania biblioteki, czytania książek i korzystania z nich w taki sposób, aby mogły służyć wszystkim czytelnikom jak najdłużej. Miło było nam również gościć panie: Annę Ruchlewicz, Halinę Rygliszyn oraz Martę Krawczyk, za pośrednictwem których dzieci zostały zaproszone do świata baśni Christiana Hansa Andersena. Baśni, które nigdy się nie zestarzeją i są słuchane z zainteresowaniem przez dzieci z całego świata.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom z naszego przedszkola za wsparcie akcji „Książka dla szpitala”, którą zainicjowano z okazji Międzynarodowego Dnia Książki – mówią organizatorzy akcji.

W ramach tego przedsięwzięcia, sterta kolorowych bajek i bajeczek została przekazana do sanockiego szpitala dla oddziału pediatrycznego.

Wierzymy, że te książki sprawią małym pacjentom trochę radości, bo przecież dobrej bajki czy baśni, czytanej przez najbliższych nie zastąpi żadna gra komputerowa, ani najbardziej wymyślny film animowany – dodają.

materiał nadesłany

 

07-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)