REKLAMA
REKLAMA

Odbierz swój kod PIN i czytaj książki online

SANOK / PODKARPACIE. Wystarczy jedno kliknięcie i czytamy wybraną książkę! Kto o tym nie marzy? Czytasz gdzie chcesz i jak chcesz, w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu! Nowy projekt – Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie otwiera nam takie możliwości!

Ibuk Libra to pierwsza i największa w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim, publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe, m.in.: Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne i inne.

Z  książek w wersji elektronicznej  od stycznia br.  mogą korzystać wszyscy Czytelnicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Sanoku. Jest to możliwe dzięki temu, że cztery biblioteki pedagogiczne województwa podkarpackiego zawiązały konsorcjum. Subskrypcja wykupiona przez biblioteki pedagogiczne województwa podkarpackiego  umożliwia dostęp do 370 publikacji IBUK libra – pierwszej w Polsce Czytelni Internetowej, pozwalającej na pracę z książką 24 godziny na dobę.

E-publikacje będzie można czytać zarówno korzystając  z  komputerów biblioteki, jak i w domu. Twórcy IBUK-a nie zapomnieli również o użytkownikach smartfonów, którzy dzięki specjalnej aplikacji mogą korzystać z bazy wszędzie i o każdej porze. Platforma mimo wielu praktycznych funkcji jest bardzo prosta w obsłudze.

Co więcej, IBUK Libra umożliwia nie tylko czytanie, ale także pracę z książką, a więc:  sporządzanie notatek, dodawanie zakładek,  przeszukiwanie tekstu pod kątem żądanej frazy,  tagowanie fragmentów itp. Aplikacja umożliwia również logowanie się kontem na portalach Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Podstawowe pytanie! Czy każdy w łatwy sposób  znajdzie książkę dla siebie? Oczywiście, że tak! Każdy kto tylko otrzyma kod i zechce zarejestrować  się będzie mógł korzystać z jej zbiorów. W czytelni internetowej IBUK  Libra  podobnie jak w znanych wszystkim bibliotekach stacjonarnych znajdziemy działy tematyczne, dzięki którym łatwiej będzie nam odnaleźć poszukiwaną lekturę.

Każda z placówek, które zawarły porozumienie, dokonała wyboru książek. Ale czytelnicy będą mogli korzystać ze wszystkich pozycji, wskazanych przez te cztery biblioteki. Wśród udostępnionych elektronicznie publikacji znalazły się m. in. książki z dziedziny nauk społecznych (pedagogiki, psychologii, socjologii, komunikacji społecznej), medycyny, prawa, nauk ekonomicznych, informatyki, oraz  wybrane podręczniki akademickie, czasopisma naukowe.

Co należy zrobić aby móc skorzystać z serwisu IBUK LIBRA?  Przede wszystkim trzeba posiadać dostęp do Internetu i udać się Biblioteki (Sanok, ul. Kiczury 16) po specjalny kod aktywacyjny. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi biblioteki po okazaniu karty czytelnika .

Po rejestracji w portalu  i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę w domowym komputerze osobistym.

materiał nadesłany

 

20-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)