REKLAMA
REKLAMA

Odbierz swój kod PIN i czytaj książki online

SANOK / PODKARPACIE. Wystarczy jedno kliknięcie i czytamy wybraną książkę! Kto o tym nie marzy? Czytasz gdzie chcesz i jak chcesz, w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu! Nowy projekt – Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie otwiera nam takie możliwości!

Ibuk Libra to pierwsza i największa w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim, publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe, m.in.: Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne i inne.

Z  książek w wersji elektronicznej  od stycznia br.  mogą korzystać wszyscy Czytelnicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Sanoku. Jest to możliwe dzięki temu, że cztery biblioteki pedagogiczne województwa podkarpackiego zawiązały konsorcjum. Subskrypcja wykupiona przez biblioteki pedagogiczne województwa podkarpackiego  umożliwia dostęp do 370 publikacji IBUK libra – pierwszej w Polsce Czytelni Internetowej, pozwalającej na pracę z książką 24 godziny na dobę.

E-publikacje będzie można czytać zarówno korzystając  z  komputerów biblioteki, jak i w domu. Twórcy IBUK-a nie zapomnieli również o użytkownikach smartfonów, którzy dzięki specjalnej aplikacji mogą korzystać z bazy wszędzie i o każdej porze. Platforma mimo wielu praktycznych funkcji jest bardzo prosta w obsłudze.

Co więcej, IBUK Libra umożliwia nie tylko czytanie, ale także pracę z książką, a więc:  sporządzanie notatek, dodawanie zakładek,  przeszukiwanie tekstu pod kątem żądanej frazy,  tagowanie fragmentów itp. Aplikacja umożliwia również logowanie się kontem na portalach Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Podstawowe pytanie! Czy każdy w łatwy sposób  znajdzie książkę dla siebie? Oczywiście, że tak! Każdy kto tylko otrzyma kod i zechce zarejestrować  się będzie mógł korzystać z jej zbiorów. W czytelni internetowej IBUK  Libra  podobnie jak w znanych wszystkim bibliotekach stacjonarnych znajdziemy działy tematyczne, dzięki którym łatwiej będzie nam odnaleźć poszukiwaną lekturę.

Każda z placówek, które zawarły porozumienie, dokonała wyboru książek. Ale czytelnicy będą mogli korzystać ze wszystkich pozycji, wskazanych przez te cztery biblioteki. Wśród udostępnionych elektronicznie publikacji znalazły się m. in. książki z dziedziny nauk społecznych (pedagogiki, psychologii, socjologii, komunikacji społecznej), medycyny, prawa, nauk ekonomicznych, informatyki, oraz  wybrane podręczniki akademickie, czasopisma naukowe.

Co należy zrobić aby móc skorzystać z serwisu IBUK LIBRA?  Przede wszystkim trzeba posiadać dostęp do Internetu i udać się Biblioteki (Sanok, ul. Kiczury 16) po specjalny kod aktywacyjny. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi biblioteki po okazaniu karty czytelnika .

Po rejestracji w portalu  i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę w domowym komputerze osobistym.

materiał nadesłany

 

20-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)