REKLAMA
REKLAMA

Oficjalne otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowosiółkach (ZDJĘCIA)

GMINA BALIGRÓD / PODKARPACIE. Choć Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowosiółkach pomaga swoim pensjonariuszom już od grudnia 2013 r., to oficjalne otwarcie placówki nastąpiło w marcu br.

Wzięło w nim udział całe grono szacownych gości na czele z Alicją Zając Senatorem RP, Katarzyną Rysz – Jęczkowską przedstawicielem biura Europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, Tadeuszem Pióro Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego. Byli też duchowni, samorządowcy, dyrektorzy jednostek gminnych, radni i sołtysi gminy Baligród, przedsiębiorcy i wiele innych osobistości.

Zgromadzonych powitała dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Edyta Wasylewicz. W swojej wypowiedzi Pani dyrektor zwróciła uwagę na to, iż inicjatorem powstania placówki była Agata Pomykała Wójt Gminy Baligród. Dziękując Pani Wójt za zrealizowane zadanie doceniła jej upór, determinację i tempo stworzenia ośrodka. Pani dyrektor podziękowała również wszystkim sponsorom,  którzy przyczynili się do powstania tej placówki. Zaznaczyła też, że ma jeszcze wiele planów związanych z działalnością ośrodka, które  dzięki dobrej woli ludzi życzliwych będzie zrealizować. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości, odbyło się tradycyjne przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu, którego dokonał Biskup Stanisław Jamrożek.

Wójt Gminy Baligród Agata Pomykała w swojej wypowiedzi podkreśliła ideę niesienia pomocy osobom potrzebującym. Zapewniła zgromadzonych, że dołoży wszelkich starań, aby nowo utworzona placówka przyczyniła się do poprawy jakości życia osób, które będą tu przebywać. Zwracając się do uczestników Wójt Gminy Baligród życzyła wszystkim miłej i domowej atmosfery.

W dalszej kolejności głos zabierali szacowni goście, którzy składali gratulacje  i życzenia zarówno osobom dzięki, którym powstał ŚDS jak i osobom z niego korzystającym.

Podopieczni ŚDS wystąpili z przygotowanym przez siebie programem słowno-muzycznym. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do zwiedzania ośrodka, po którym oprowadzała Wójt Gminy Baligród oraz Dyrektor placówki.
– Nasz Dom  zapewnia opiekę i wsparcie, każdy uczestnik czuje się szczęśliwy i spełniony – zapewniała Edyta Wasylewicz dyrektor ośrodka.

Celem działalności Domu jest wspieranie uczestników i ich rodzin. W celu realizacji powyższych zadań ŚDS świadczy usługi w postaci indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi, współpracuje z rodzinami, placówkami służby zdrowia, organami administracji rządowej i samorządowej oraz organizacjami społecznymi i charytatywnymi. Uczestnicy pod okiem terapeutów, biorą udział w zajęciach prowadzonych w pracowniach: komputerowej, kulinarnej, muzycznej, plastyczno-technicznej i rehabilitacyjnej, a także korzystają z pokoju dziennego i pokoju wyciszeń.

materiały nadesłane

01-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)