REKLAMA
REKLAMA

Pięć kolizji w jeden dzień na drogach powiatu. Policja apeluje o ostrożność na drogach

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Opady deszczu powodują znaczne utrudnienia na drogach powiatu sanockiego. Według synoptyków w najbliższym czasie pogoda ma się zmienić na „zimową”. Policja apeluje o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Apelujemy również do pieszych o ostrożność. Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Na drogach powiatu sanockiego panują trudne warunki. Opady deszczu oraz pojawiające się niekiedy mgły znacznie ograniczają widoczność oraz wydłużają drogę hamowania. Zgodnie z zapowiedziami w najbliższym czasie warunki pogodowe mają się pogorszyć. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności.

W czwartek na terenie powiatu doszło do pięciu kolizji drogowych.

Pierwsza miała miejsce w Prusieku około godz. 7.30 kierujący renault zderzył się z psem, który nagle wbiegł na jezdnię wprost pod koła jadącego samochodu.

Do kolejnej kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Staszica i Jana Pawła II w Sanoku około godz. 10.30. Kierujący samochodem marki Renault Master nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej audi doprowadzając do zderzenia. W wyniku uderzenia samochód Renault Master zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący samochód Renault Kangoo. 4-letnia pasażerka samochodu Audi została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń.

Około godz. 13.50 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej kierujący seatem wycofując na parkingu najechał na prawidłowo zaparkowanego volkswagena.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Jurowcach o godz. 16. Kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego go pojazdu marki Suzuki i najechał na jego tył.

Kwadrans po godz. 18. w Sanoku na ul. Kościuszki kierujący mazdą wycofując z tunelu budynku przy ul. Kościuszki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Volkswagen i doprowadził do zderzenia.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dotyczy to szczególnie godzin wieczorowo-nocnych oraz porannych, kiedy drogi są śliskie, a widoczność ograniczona. Apelujemy również do pieszych o prawidłowe korzystanie z jezdni i poruszanie się poboczem po właściwej stronie, tak aby widzieć jadące z przeciwka pojazdy i w razie niebezpieczeństwa móc prawidłowo zareagować. Pamiętajmy o tym, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i przezorności.

KPP Sanok
foto: archiwum KPP Sanok

12-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)