REKLAMA
REKLAMA

Pięciu sanoczan w II Maratonie Benedyktyńskim z Przemyśla do Jarosławia (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL – JAROSŁAW / PODKARPACIE. Sanoczanie po raz kolejny w tym roku zmierzyli się z maratonem. Tym razem Marek Nowosielski, Grzegorz Fedak, Marian Gielar, Jerzy Nalepka oraz Andrzej Michalski zjawili się na starcie jednego z najcięższych biegów w Polsce – Maratonu Benedyktyńskiego. Reprezentanci naszego miasta zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Trasa zawodów wiodła z Przemyśla do Jarosławia. Bieg odbywał się w niekorzystnych dla uczestników warunkach pogodowych – trzydziesto-stopniowy upał oraz słońce dawały się we znaki.  Nowosielski, Fedak i Gielar wzięli udział w biegu głównym. Nalepka i Michalski potraktowali zawody jako kolejny etap przygotowań do startów w nordic walking, pokonując trasę „z kijami”.  4 generalnie i 1 w kategorii 30-39 lat (na 34 startujących) z czasem 3:03:42 był Grzegorz Fedak. Jako 11 na mecie zameldował się Marek Nowosielski, notując czas 3:25:56. Ten rezultat pozwolił również na zajęcie pierwszego miejsca w kategorii 50-59 lat. 84 generalnie był Marian Gielar (4:46:34).

Jerzy Nalepka doszedł na metę z czasem 4:53:39, natomiast Andrzej Michalski, który doznał podczas startu kontuzji, ukończył maraton z rezultatem 5:38:36. Mimo tego, wyniki, jakie uzyskali sanoccy reprezentanci nordic walking można uznać za bardzo dobre.

Grzegorz Fedak uzyskał swój drugi najlepszy czas w maratonie. Marek Nowosielski poprawił się natomiast o ponad 30 minut względem ubiegłego startu w Maratonie Benedyktyńskim.

29-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)