REKLAMA
REKLAMA

Pięciu sanoczan w II Maratonie Benedyktyńskim z Przemyśla do Jarosławia (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL – JAROSŁAW / PODKARPACIE. Sanoczanie po raz kolejny w tym roku zmierzyli się z maratonem. Tym razem Marek Nowosielski, Grzegorz Fedak, Marian Gielar, Jerzy Nalepka oraz Andrzej Michalski zjawili się na starcie jednego z najcięższych biegów w Polsce – Maratonu Benedyktyńskiego. Reprezentanci naszego miasta zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Trasa zawodów wiodła z Przemyśla do Jarosławia. Bieg odbywał się w niekorzystnych dla uczestników warunkach pogodowych – trzydziesto-stopniowy upał oraz słońce dawały się we znaki.  Nowosielski, Fedak i Gielar wzięli udział w biegu głównym. Nalepka i Michalski potraktowali zawody jako kolejny etap przygotowań do startów w nordic walking, pokonując trasę „z kijami”.  4 generalnie i 1 w kategorii 30-39 lat (na 34 startujących) z czasem 3:03:42 był Grzegorz Fedak. Jako 11 na mecie zameldował się Marek Nowosielski, notując czas 3:25:56. Ten rezultat pozwolił również na zajęcie pierwszego miejsca w kategorii 50-59 lat. 84 generalnie był Marian Gielar (4:46:34).

Jerzy Nalepka doszedł na metę z czasem 4:53:39, natomiast Andrzej Michalski, który doznał podczas startu kontuzji, ukończył maraton z rezultatem 5:38:36. Mimo tego, wyniki, jakie uzyskali sanoccy reprezentanci nordic walking można uznać za bardzo dobre.

Grzegorz Fedak uzyskał swój drugi najlepszy czas w maratonie. Marek Nowosielski poprawił się natomiast o ponad 30 minut względem ubiegłego startu w Maratonie Benedyktyńskim.

29-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)