REKLAMA
REKLAMA

Pierwsi w tym roku nielegalni migranci usiłowali dostać się na teren UE

STUPOSIANY / PODKARPACIE. 6 stycznia, funkcjonariusze SG ze Stuposian zatrzymali dwóch imigrantów z Syrii. Mężczyźni (28 i 44 l.) dostali się z Ukrainy do Polski idąc pieszo. Zostali zatrzymani 2 km od granicy państwa, niedaleko miejscowości Bukowiec. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i stwierdzili, że celem ich podróży miały być Niemcy.

Posiadali ze sobą ubrania na zmianę, telefony komórkowe, mapę Europy i kilkadziesiąt dolarów i euro.

Zostali przekazani w ramach readmisji z powrotem na Ukrainę.

Jest to pierwsze zatrzymanie imigrantów w 2014 roku.

W 2013 roku, za przekroczenie „zielonej granicy” na Podkarpaciu w celach migracyjnych zatrzymano łącznie ponad 70 osób. Jest to porównywalna liczba z rokiem ubiegłym. Wśród imigrantów dominowali cudzoziemcy migrujący z krajów azjatyckich: Afganistanu, Iranu, Turcji, Syrii, Wietnamu, ale zatrzymywano również Afrykańczyków z: Sudanu, Mali, Wybrzeża Kości Słoniowej, Erytrei i Somali.

W większości przypadków nielegalna migracja tych osób spowodowana była trudną sytuacją społeczno-ekonomiczną w kraju pochodzenia oraz chęcią dołączenia do rodzin lub znajomych przebywających w krajach Europy Zachodniej.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

10-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)