REKLAMA
REKLAMA

Pierwsi w tym roku nielegalni migranci usiłowali dostać się na teren UE

STUPOSIANY / PODKARPACIE. 6 stycznia, funkcjonariusze SG ze Stuposian zatrzymali dwóch imigrantów z Syrii. Mężczyźni (28 i 44 l.) dostali się z Ukrainy do Polski idąc pieszo. Zostali zatrzymani 2 km od granicy państwa, niedaleko miejscowości Bukowiec. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i stwierdzili, że celem ich podróży miały być Niemcy.

Posiadali ze sobą ubrania na zmianę, telefony komórkowe, mapę Europy i kilkadziesiąt dolarów i euro.

Zostali przekazani w ramach readmisji z powrotem na Ukrainę.

Jest to pierwsze zatrzymanie imigrantów w 2014 roku.

W 2013 roku, za przekroczenie „zielonej granicy” na Podkarpaciu w celach migracyjnych zatrzymano łącznie ponad 70 osób. Jest to porównywalna liczba z rokiem ubiegłym. Wśród imigrantów dominowali cudzoziemcy migrujący z krajów azjatyckich: Afganistanu, Iranu, Turcji, Syrii, Wietnamu, ale zatrzymywano również Afrykańczyków z: Sudanu, Mali, Wybrzeża Kości Słoniowej, Erytrei i Somali.

W większości przypadków nielegalna migracja tych osób spowodowana była trudną sytuacją społeczno-ekonomiczną w kraju pochodzenia oraz chęcią dołączenia do rodzin lub znajomych przebywających w krajach Europy Zachodniej.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

10-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)