REKLAMA
REKLAMA

Pieszy potrącony przez samochód. Policja szuka świadków

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności, w których doszło do potrącenia pieszego przez samochód. Mężczyzna doznał urazu głowy i żeber. Został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w Sanoku na ul. Dmowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 51-letni pieszy w miejscu niedozwolonym wszedł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierujący samochodem renault, 21-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego pomimo gwałtownego hamowania nie uniknął zderzenia z pieszym.

51-latek z urazem kości czaszki, żeber oraz stłuczeniem płuc został przewieziony do szpitala. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi sanocka policja.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie na ul. Dmowskiego. Były juz przypadki potrącenia pieszych w tym rejonie. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę oraz przypomina o przechodzeniu na drugą stronę jezdni w miejscach do tego przeznaczonych. Dziś policjanci prowadzą akcję „Pieszy” skierowaną właśnie do niechronionych uczestników ruchu drogowego i mającą na celu ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych.

Policja apeluje do osób, które były świadkami tej sytuacji, bądź posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sanoku ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 365 lub 997.

23-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)