REKLAMA
REKLAMA

Pijani i bez uprawnień za kierownicą

Nie pomagają apele do kierowców, aby nie siadali za kółkiem po wypiciu alkoholu. Niemal codziennie dochodzi do zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących. W sobotę funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Krościenku w gminie Ustrzyki Dolne policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Tuż przed godz.14 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego 29-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne, który wjechał audi do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wskazało wynik  2,77 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W drugim przypadku policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lesku wykonujący swoje czynności na terenie gminy Ustrzyki Dolne na drodze krajowej nr 84 zatrzymali kierującego pojazdem czterokołowym, niedopuszczonym do ruchu. 21-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego znajdował się w stanie nietrzeźwości. Alkomat wskazał w jego organizmie 1,57 promila alkoholu. Ten kierowca również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy.

Nietrzeźwi kierujący to prawdziwa plaga naszych dróg. Dlatego policjanci proszą, aby zwracać uwagę na przypadki siadania za kółkiem przez nietrzeźwych i zgłaszać je pod numer 112 lub 997.

KPP Ustrzyki Dolne

13-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)