REKLAMA
REKLAMA

Pijany 21-latek jechał motocyklem. Po zatrzymaniu, uszkodził radiowóz

Mimo, że był pijany kierował motocyklem. Nie spodziewał się, że dalszą jazdę uniemożliwią mu osoby, które spotka na swojej drodze. Dzięki interweniującym obywatelom i policjantom, 21-latek trafił do policyjnego aresztu. W drodze na komendę mężczyzna uszkodził policyjny radiowóz.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

We wtorek około godz. 13, brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w Zmiennicy nietrzeźwy mężczyzna kieruje motocyklem. Funkcjonariusze zastali na miejscu osoby, które wskazały im kierowcę jednośladu. Z ich relacji wynikało, że próbowali uniemożliwić dalszą jazdę motocykliście. Młody człowiek na widok radiowozu chciał uciec. Siedząc na motocyklu odpychał się nogami od podłoża, gdyż nie mógł uruchomić pojazdu. Po chwili był już w rękach policjantów. To jednak nie powstrzymało go od dalszych prób ucieczki. Mężczyzna nie podał swoich danych osobowych, był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy.

W radiowozie uderzył pięścią w pleksę dzielącą go od policjantów, powodując jej pęknięcie. Straty oszacowano na około 500 złotych.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili tożsamość zatrzymanego. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Zmiennicy. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie 21-latka pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie mu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i zmuszania policjantów do odstąpienia od czynności służbowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż jak ustalili funkcjonariusze motocykl, którym poruszał się mieszkaniec Zmiennicy, znalazł się w jego posiadaniu bez wiedzy i zgody właściciela. Teraz 21-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

źródło: KPP Brzozów

27-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)