REKLAMA
REKLAMA

,,Pisanki, kraszanki, jajka malowane” w Szkole Podstawowej w Zagórzu (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej w Zagórzu,  wraz z nadejściem  wiosny w ramach projektu  ,, Folkowe cztery pory roku z Oskarem Kolbergiem ”, odbyła się inauguracja obchodów Roku Oskara Kolberga.

Celem tego projektu jest pogłębienie świadomości , wiedzy o dziedzictwie kulturowym naszego regionu, a także uwrażliwienie na kultywowanie tradycji  i zwyczajów lokalnych. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w prelekcji, podczas której przybliżona została im postać tego wyjątkowego etnografa, folklorysty i kompozytora. Data inauguracji nie była przypadkowa ponieważ wraz z  wiosną zaczyna się okres  bogaty w różne wydarzenia, tradycje, zwyczaje  ( topienie Marzanny, tradycje wielkanocne itp.).

W związku z powyższym w dniach 08.04- 16.04 2014 r  uczniowie klas 0-3  uczestniczyli W zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę w Zagórzu  ciekawym spotkaniu z Marią Marciniak – etnografem, pracownikiem Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, która w przystępny sposób przybliżyła uczniom zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą  w naszym regionie.  Wzbogaceni o tę wiedzę, w kolejnych dnia  uczniowie ochoczo przystąpili do  warsztatów wielkanocnych w czasie których pod okiem instruktorów robili  palmy wielkanocne, piekli babeczki a także  zapoznali  się z różnymi sposobami ozdabiania pisanek. Zwieńczeniem tych wszystkich prac był wspólny Wielkanocny Poranek w czasie którego w miłej atmosferze wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

 

Wszystkim Sympatykom naszej szkoły
Z okazji Świąt Wielkanocnych:
Miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr.
Zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych,
Które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
życzy Społeczność Szkolna

17-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)