REKLAMA
REKLAMA

Podhalańczycy świętowali 15-lecie Polski w NATO (FILM, ZDJĘCIA)

)

Podhalańczycy świętowali 15-lecie Polski w NATO (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich świętują 15-lecie Polski w NATO. Z tej okazji na terenie batalionu przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie zorganizowano pokaz sprzętu wojskowego.

Można było zobaczyć np. czołg T-72, Bojowy Wóz Piechoty, haubice „Goździk” oraz wiele innych pojazdów. O godz. 11.00 w 21. batalionie logistycznym przy ul. Langiewicza w Rzeszowie (na placu jednostki) odbył się uroczysty apel, w którym oprócz przedstawicieli wojska udział wzięli Wojewoda Podkarpacki oraz przedstawiciele Marszałka Województwa i Urzędu Miasta Rzeszowa. W czasie uroczystości jedenastu żołnierzy otrzymało „Gwiazdy Afganistanu”. Apel, zakończył się defiladą pododdziałów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz pokazem musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa.

Natomiast w Klubie Wojskowym 21. BSP (przy ul. Langiewicza) zaprezentowana była wystawa pod tytułem „Polska w NATO”, wystawa modeli pojazdów wojskowych koła modelarskiego działającego przy Klubie 21 BSP oraz Sala Tradycji Podhalańczyków.

Podkarpaccy wojskowi w rocznicę przystąpienia Polski do NATO zorganizowali drzwi otwarte jednostek wojskowych zarówno w Rzeszowie jak i w Jarosławiu.

fot: 21bsp.wp.mil.pl

13-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)