REKLAMA
REKLAMA

Podkarpacki Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (ZDJĘCIA)

JAĆMIERZ / PODKARPACIE. Na Miasteczku Ruchu Drogowego w Jaćmierzu odbył się Podkarpacki Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych.

Organizatorem Turnieju BRD na szczeblu krajowym jest Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji. Z kolei na szczeblu wojewódzkim turniej zorganizował Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Gospodarzem, a zarazem kolejnym współorganizatorem imprezy była Gmina Zarszyn oraz Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu.

W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego, w tym: Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu, Szkoła Podstawowa w Besku, Szkoła Podstawowa nr 6 w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa w Czarnej, Szkoła Podstawowa w Ustianowej Górnej, Szkoła Podstawowa w Sędziszowie Małopolskim, Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej, Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach, Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu, Szkoła Podstawowa w Iwoniczu, Szkoła Podstawowa w Łące, Szkoła Podstawowa w Brzózie Królewskiej, Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle, Szkoła Podstawowa w Tryńczy, Szkoła Podstawowa w Woli Baranowskiej, Szkoła Podstawowa w Pelkaniach, Szkoła Podstawowa w Przylęku, Szkoła Podstawowa w nr 3 w Łańcucie, Szkoła Podstawowa w Zbydniowie, Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu, Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Manastercu, Szkoła Podstawowa w Czudcu oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu. Wymienione szkoły reprezentowały swoje powiaty jako zwycięzcy eliminacji powiatowych, wystawiając drużyny w składach czteroosobowych.

Rozpoczęcie imprezy uświetnił występ Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej AVANTI wraz z grupą Mażoretek, a towarzyszył im przejazd motocyklistów reprezentujących Polski Związek Motorowy.

Rozegrany Finał Wojewódzki obejmował dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu zadań testowych, z kolei w części praktycznej należało prawidłowo przejechać trasę na uliczkach miasteczka ruchu drogowego oraz zaliczyć rowerowy tor przeszkód. Kolejnym zadaniem było wykazanie się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w wypadkach drogowych.  Nad właściwym przebiegiem konkursu zgodnym z regulaminem czuwali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, przy wsparciu uczniów z klasy wojskowej z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie oraz harcerzy z drużyny działającej przy Szkole Podstawowej w Jaćmierzu.

Pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim oraz prawo udziału w XXXVII Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Czarnej uzyskała Szkoła Podstawowa nr 6 z Rzeszowa. Następne miejsca zdobyły szkoły podstawowe w Czarnej (II miejsce) i Ustianowej Górnej (III miejsce).

Z kolei reprezentująca powiat sanocki Szkoła Podstawowa w Besku zajęła 8 miejsce. Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu jako gospodarz uplasowała się na miejscu 10.

Indywidualne miejsca w konkursie szkół podstawowych zajęli:
I miejsce : Jakub Dereń – uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Rzeszowie;
II miejsce : Fabian Szęszoł – uczeń Szkoły Podstawowej w Czarnej;
III miejsce : Gabriela Pańczak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Rzeszowie.

Uczniowie reprezentujący powiat sanocki  zajęli  kolejno:
miejsce 12 – Szymon Kopecki – Szkoła Podstawowa w Besku;
miejsce 16 – Marcelina Domoń – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu;
miejsce 30 – Karolina Skopińska – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu;
miejsce 34 – Klaudia Rajter – Szkoła Podstawowa w Besku;
miejsce 39 – Krzysztof Bajger – Szkoła Podstawowa w Besku;
miejsce 58 – Maciej Malik – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu;
miejsce 62 – Justyna Szałankiewicz – Szkoła Podstawowa w Besku;
miejsce 65 – Krzysztof Stączek – Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu.

Zarówno zwycięskie drużyny, jak i uczestników indywidualnych uhonorowano okolicznościowymi pucharami i nagrodami. Fundatorami pucharów i nagród byli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Sanocki, Wójt Gminy Zarszyn, Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu. Ponadto Gmina Zarszyn ufundowała nagrodę dodatkową dla jednej losowo wybranej drużyny, którą otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” z Monasterca.

W czasie trwania imprezy chętni skorzystać mogli z wielu atrakcji, w tym przejażdżki konnej zapewnionej przez Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki w Odrzechowej. Dodatkowo w specjalnym namiocie można było obejrzeć pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentowane przez strażaków z OSP Niebieszczany. Niezbędnego wsparcia logistycznego w organizacji finału udzielili strażacy z OSP w Posadzie Jaćmierskiej i Jaćmierza.


źródło: materiały nadesłane

30-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)