REKLAMA
REKLAMA

Podkarpackie szpitale są gotowe na przyjęcie Ukraińców

RZESZÓW. Zarząd województwa podjął uchwałę, która w poniedziałek 24 lutego trafi pod obrady radnych sejmiku województwa. Uchwała dotyczy stanowiska samorządu w związku z sytuacją na Ukrainie – powiedział na konferencji w urzędzie marszałkowskim członek zarządu Tadeusz Pióro.

Foto: Tadeusz Pióro - członek zarządu Województwa Podkarpackiego

Foto: Tadeusz Pióro - członek zarządu Województwa Podkarpackiego

Członek zarządu poinformował również, że podkarpackie szpitale są przygotowane na ewentualne przyjęcia Ukraińców wymagających pomocy lekarskiej.

Tadeusz Pióro powiedział na konferencji, że Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu już od dłuższego czasu jest gotowy na przyjęcie ewentualnych pacjentów z Ukrainy.

Wydawało się, że takiej potrzeby nie będzie, teraz to staje się jednak bardziej prawdopodobne, że nasze szpitale będą musiały przyjąć osoby z Ukrainy – mówił Tadeusz Pióro
Potwierdzam, że trzy nasze szpitale czyli szpital wojewódzki w Przemyślu, Szpital Nr 2 w Rzeszowie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. F. Chopina w Rzeszowie są przygotowane do przyjęcia chorych i poszkodowanych. Przygotowane jest też rzeszowskie pogotowie, gdyby trzeba było przewozić pacjentów między szpitalami.

Członek zarządu powiedział także, że w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu od 10 dni przebywa młody mężczyzna z Ukrainy, któremu udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Tadeusz Pióro poinformował również, że są chętni lekarze ze szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, którzy w razie potrzeby są gotowi pojechać na Ukrainę, jeżeli będzie taka potrzeba.

Dyrektor szpitala deklaruje, że umożliwi lekarzom wyjazd, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo pacjentów przebywających w przemyskim szpitalu – powiedział Tadeusz Pióro, dodając, że wyjazd lekarzy powinien odbywać się w ramach organizacji takich jak np. Polski Czerwony Krzyż czy Lekarze Bez Granic, gdyż wtedy mieliby zapewnione większe bezpieczeństwo i ochronę prawną.

19-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)