REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Podsumowanie policyjnej akcji ,,Wielkanoc 2014″. Rekordzista miał prawie 4 promile

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci podsumowali wstępnie stan bezpieczeństwa na drogach województwa w czasie działań „Wielkanoc 2014” – podczas całego świątecznego weekendu. W tym roku doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 20 osoby. Nikt nie zginął.

Policyjne działania „Wielkanoc 2013” rozpoczęły się w Wielki Piątek. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Od piątku do poniedziałku doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 20 osób, nikt nie zginął. Przed rokiem, w ciągu czterech świątecznych dni doszło do 11 wypadków, ucierpiały w nich 22 osoby, także nikt nie zginął. W ciągu tegorocznych Świąt Wielkanocnych policjanci zatrzymali 64 nietrzeźwych kierujących, rok temu 32.

Do poważnego wypadku w ciągu tych trzech świątecznych dni doszło w niedzielę w Okoninie koło Ropczyc. W zderzeniu audi z seatem rannych zostało dziewięć osób.

Policjanci zatrzymali wielu nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą był 33-letni mieszkaniec Beska, który mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie spowodował dwie kolizje.

Wczoraj około godz. 23 w miejscowości Kłyżów w powiecie stalowowolskim kierowca volvo stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Do szpitala trafili dwaj pasażerowie samochodu. Okazało się, że 22-latek kierujący volvo był pijany. Alkomat wskazał w organizmie młodego mężczyzny ponad 2,4 promila alkoholu. 22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Statystyki zdarzeń drogowych podczas Wielkanocy w ubiegłych latach (od piątku do poniedziałku):

Wyniki działań „Wielkanoc 2014” (od piątku do poniedziałku):


POWIAT SANOCKI

Jak co roku na terenie całej Polski prowadzona była akcja „Wielkanoc 2014”. Był to bezpieczny okres jeśli chodzi o drogi naszego powiatu.

Policjanci przede wszystkim czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dbając o to, aby każdy z nas na te święta szczęśliwie dotarł do osób najbliższych.W tym czasie o bezpieczeństwo na drogach powiatu sanockiego dbało 120  policjantów, 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz 5 sanockich strażników miejskich.

O bezpieczeństwo na drogach powiatu dbali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz innych służb, którzy pilnując ładu i porządku na drodze stwarzali dogodne warunki do bezpiecznego podróżowania. Jednak największą zasługę trzeba przypisać samym kierującym, którzy korzystając z dróg wykazali się olbrzymią odpowiedzialnością i rozwagą.


KWP, KPP Sanok

Zobacz także: Przez trzy dni policyjnej akcji ,,Wielkanoc 2014″ zatrzymano 50 nietrzeźwych kierowców

„Świąteczni” kierowcy z promilami. Jeden z nich spowodował dwie kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia

22-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)