REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Podsumowanie policyjnej akcji ,,Wielkanoc 2014″. Rekordzista miał prawie 4 promile

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci podsumowali wstępnie stan bezpieczeństwa na drogach województwa w czasie działań „Wielkanoc 2014” – podczas całego świątecznego weekendu. W tym roku doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 20 osoby. Nikt nie zginął.

Policyjne działania „Wielkanoc 2013” rozpoczęły się w Wielki Piątek. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Od piątku do poniedziałku doszło do 13 wypadków, w których rannych zostało 20 osób, nikt nie zginął. Przed rokiem, w ciągu czterech świątecznych dni doszło do 11 wypadków, ucierpiały w nich 22 osoby, także nikt nie zginął. W ciągu tegorocznych Świąt Wielkanocnych policjanci zatrzymali 64 nietrzeźwych kierujących, rok temu 32.

Do poważnego wypadku w ciągu tych trzech świątecznych dni doszło w niedzielę w Okoninie koło Ropczyc. W zderzeniu audi z seatem rannych zostało dziewięć osób.

Policjanci zatrzymali wielu nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą był 33-letni mieszkaniec Beska, który mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie spowodował dwie kolizje.

Wczoraj około godz. 23 w miejscowości Kłyżów w powiecie stalowowolskim kierowca volvo stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Do szpitala trafili dwaj pasażerowie samochodu. Okazało się, że 22-latek kierujący volvo był pijany. Alkomat wskazał w organizmie młodego mężczyzny ponad 2,4 promila alkoholu. 22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Statystyki zdarzeń drogowych podczas Wielkanocy w ubiegłych latach (od piątku do poniedziałku):

Wyniki działań „Wielkanoc 2014” (od piątku do poniedziałku):


POWIAT SANOCKI

Jak co roku na terenie całej Polski prowadzona była akcja „Wielkanoc 2014”. Był to bezpieczny okres jeśli chodzi o drogi naszego powiatu.

Policjanci przede wszystkim czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dbając o to, aby każdy z nas na te święta szczęśliwie dotarł do osób najbliższych.W tym czasie o bezpieczeństwo na drogach powiatu sanockiego dbało 120  policjantów, 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz 5 sanockich strażników miejskich.

O bezpieczeństwo na drogach powiatu dbali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz innych służb, którzy pilnując ładu i porządku na drodze stwarzali dogodne warunki do bezpiecznego podróżowania. Jednak największą zasługę trzeba przypisać samym kierującym, którzy korzystając z dróg wykazali się olbrzymią odpowiedzialnością i rozwagą.


KWP, KPP Sanok

Zobacz także: Przez trzy dni policyjnej akcji ,,Wielkanoc 2014″ zatrzymano 50 nietrzeźwych kierowców

„Świąteczni” kierowcy z promilami. Jeden z nich spowodował dwie kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia

22-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)