REKLAMA
REKLAMA

Policja będzie wysyłać SMS-y do kierowców. A co z mandatami i punktami karnymi? (SONDA)

Policja będzie wysyłać SMS-y do kierowców. A co z mandatami i punktami karnymi? (SONDA)

RZESZÓW24.PL. Podkarpacka policja przygotowuje się do uruchomienia Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego – SMS. Kierowcy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej już wkrótce będą mogli otrzymywać wiadomości o wypadkach i objazdach na drogach.

O Policyjnym Systemie Powiadamiania Alarmowego mówi się już od stycznia tego roku. Policja cały czas go testuje i sprawdza czy działa w odpowiedni sposób. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie pojawiła się informacja, że każdy zainteresowany kierowca może się już zarejestrować i czekać na SMS-a. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie system zacznie działać. – System jest wdrażany. Wysyłamy testowe wiadomości. Nie jestem w stanie podać dokładniej daty uruchomienia powiadomień. Jak system zostanie wdrożony na pewno o tym poinformujemy – mówi Paweł Międlar, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie.

SMS-y od policji będą przychodzić do kierowców tylko w momencie dużych utrudnień na drogach i poważnych wypadków. – Będziemy informować o wydarzeniach na drogach krajowych. Nie chcemy „zasypywać” kierowców dużą ilością SMS-ów. Wypadków na drogach Podkarpacia jest sporo – wyjaśnia rzecznik.

Pamiętajmy jednak, że rejestrując się do Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego nie możemy zapominać o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem jest zabronione. Grozi nam za to mandat i punkty karne.

Zgłoszenie rejestracji będzie ważne przez 6. miesięcy. W dowolnej chwili kierowcy będą mogli jednak z systemu zrezygnować. Wystarczy wypełnić formularz.

ZDJ.: KWP

źródło: Rzeszów24.pl

27-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)