REKLAMA
REKLAMA

Policja będzie wysyłać SMS-y do kierowców. A co z mandatami i punktami karnymi? (SONDA)

Policja będzie wysyłać SMS-y do kierowców. A co z mandatami i punktami karnymi? (SONDA)

RZESZÓW24.PL. Podkarpacka policja przygotowuje się do uruchomienia Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego – SMS. Kierowcy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej już wkrótce będą mogli otrzymywać wiadomości o wypadkach i objazdach na drogach.

O Policyjnym Systemie Powiadamiania Alarmowego mówi się już od stycznia tego roku. Policja cały czas go testuje i sprawdza czy działa w odpowiedni sposób. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie pojawiła się informacja, że każdy zainteresowany kierowca może się już zarejestrować i czekać na SMS-a. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie system zacznie działać. – System jest wdrażany. Wysyłamy testowe wiadomości. Nie jestem w stanie podać dokładniej daty uruchomienia powiadomień. Jak system zostanie wdrożony na pewno o tym poinformujemy – mówi Paweł Międlar, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie.

SMS-y od policji będą przychodzić do kierowców tylko w momencie dużych utrudnień na drogach i poważnych wypadków. – Będziemy informować o wydarzeniach na drogach krajowych. Nie chcemy „zasypywać” kierowców dużą ilością SMS-ów. Wypadków na drogach Podkarpacia jest sporo – wyjaśnia rzecznik.

Pamiętajmy jednak, że rejestrując się do Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego nie możemy zapominać o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem jest zabronione. Grozi nam za to mandat i punkty karne.

Zgłoszenie rejestracji będzie ważne przez 6. miesięcy. W dowolnej chwili kierowcy będą mogli jednak z systemu zrezygnować. Wystarczy wypełnić formularz.

ZDJ.: KWP

źródło: Rzeszów24.pl

27-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)