REKLAMA
REKLAMA

Policjanci spotkali się z dziećmi (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy środowiskowej w Zabłotcach. Podczas wizyty funkcjonariusze przekazali młodym słuchaczom informacje na temat bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw, czy na drodze. Mówili także jak należy się zachować w przypadku kontaktu ze zwierzętami.

Wczoraj sanoccy policjanci spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy środowiskowej w Zabłotcach. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Policjanci powtórzyli z dziećmi numery alarmowe oraz sytuacje, kiedy trzeba zadzwonić po pomoc.

W spotkaniu uczestniczył także przewodnik psa służbowego, który opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca oraz udzielił wskazówek, jak się zachować, gdy zaatakuje nas groźny pies. Przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom „Hebana”. Przypomniano postawę jaką należy przyjąć w sytuacji, gdy mamy do czynienia z agresywnym psem.

Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki.

źródło: KPP Sanok

09-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)