REKLAMA
REKLAMA

Ponad 200 kg bursztynu i 170 tys. dolarów

Funkcjonariusze Służby Celnej i Policji na Podkarpaciu udaremnili nielegalny przewóz ponad 20 kg bursztynu. Dalsze działania doprowadziły funkcjonariuszy do kolejnych 180 kg bursztynu oraz 170 tys. dolarów.

Funkcjonariusze Służby Celnej i Policji zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Forda, którym podróżował 51-letni mężczyzna.

Podczas kontroli kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, dlatego mundurowi postanowili bardzo dokładnie sprawdzić zawartość jego bagażu. Okazało się, że mieszkaniec województwa mazowieckiego przewozi w bagażniku 4 foliowe worki z nieoszlifowanym bursztynem. Było w nich łącznie 21 kg kamieni.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnień. Badane są okoliczności, w jakich wszedł on w posiadanie tak dużej ilości bursztynu.

Sprawa ma rozwojowy charakter, gdyż policjanci w wyniku dalszych przeszukań przeprowadzonych na terenie woj. mazowieckiego zabezpieczyli kolejne 180 kg bursztynu oraz 170 tys. dolarów w gotowce o łącznej wartości około miliona złotych.

51-latek przyznał się, że bursztyn kupił na Ukrainie i przemycił do Polski. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

IC Przemyśl

25-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)