REKLAMA
REKLAMA

Ponad 200 kg bursztynu i 170 tys. dolarów

Funkcjonariusze Służby Celnej i Policji na Podkarpaciu udaremnili nielegalny przewóz ponad 20 kg bursztynu. Dalsze działania doprowadziły funkcjonariuszy do kolejnych 180 kg bursztynu oraz 170 tys. dolarów.

Funkcjonariusze Służby Celnej i Policji zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Forda, którym podróżował 51-letni mężczyzna.

Podczas kontroli kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, dlatego mundurowi postanowili bardzo dokładnie sprawdzić zawartość jego bagażu. Okazało się, że mieszkaniec województwa mazowieckiego przewozi w bagażniku 4 foliowe worki z nieoszlifowanym bursztynem. Było w nich łącznie 21 kg kamieni.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnień. Badane są okoliczności, w jakich wszedł on w posiadanie tak dużej ilości bursztynu.

Sprawa ma rozwojowy charakter, gdyż policjanci w wyniku dalszych przeszukań przeprowadzonych na terenie woj. mazowieckiego zabezpieczyli kolejne 180 kg bursztynu oraz 170 tys. dolarów w gotowce o łącznej wartości około miliona złotych.

51-latek przyznał się, że bursztyn kupił na Ukrainie i przemycił do Polski. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

IC Przemyśl

25-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)