REKLAMA
przeprosiny Janas Podłogi
REKLAMA

Ponad 40 mandatów za szybką jazdę w ramach policyjnej akcji ,,Prędkość”

SANOK / PODKARPACIE. Biorąc pod uwagę liczne przypadki niestosowania się do znaków dotyczących ograniczenia prędkości przez kierujących samochodami, policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”.

 

Nie trzeba nikogo przekonywać, że pojazdy poruszające się po drogach publicznych z nadmierną prędkością stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Celem akcji jest ujawnianie kierujących samochodami, którzy nie stosują się do znaków drogowych dotyczących ograniczenia prędkości. Jak wynika z przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa  nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wydarzeń drogowych. W roku 2013: 16 spośród 40 wypadków drogowych było spowodowanych niedostosowaniem prędkości przez kierującego do panujących na drodze warunków.

Policjanci w ramach akcji przeprowadzili kontrole 75 pojazdów. W 53 przypadkach ujawniono zachowanie niezgodne z prawem. 42 kierowców ukarano mandatami, a wobec 11 zastosowano pouczenia.

Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, tego typu akcje będą przeprowadzane systematycznie.

źródło: KPP Sanok

16-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)