REKLAMA
REKLAMA

Pożar w zakładzie produkcyjnym. W Tyrawie Wołoskiej odbyły się ćwiczenia strażaków ochotników (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zaplanowany na bieżący rok cykl szkoleń adresowanych do członków OSP z terenu powiatu sanockiego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku rozpoczęła od realizacji zajęć w ramach szkolenia obejmującego tematykę ratownictwa technicznego.

Na przełomie stycznia i lutego przeprowadzono 2 kursy, które ukończyło 72 strażaków OSP.

W miesiącu lutym 27 strażaków OSP z terenu powiatu odbyło szkolenie przewidziane dla naczelników w jednostkach OSP. Wśród uczestników znalazły się osoby, które aktualnie wykonują funkcję naczelników oraz osoby, które w przyszłości będą mogły w swoich jednostkach realizować zadania przewidziane dla tej funkcji.

Okres marca został wykorzystany na przeprowadzenie szkolenia podstawowego dla strażaków ratowników OSP z terenu Gminy Tyrawa Wołoska. Szkolenie, w którym zdecydowana większość godzin zajęć została przewidziana na zajęcia praktyczne ukończyło 24 strażaków.

Egzamin zorganizowany dla uczestników szkolenia obejmował część teoretyczną i praktyczną. Realizowany kurs został podsumowany ćwiczeniami porą nocną  na zakładzie produkcyjnym Drewex w Tyrawie Wołoskiej. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności współdziałania jednostek OSP z terenu Gminy Tyrawa Wołoska. W ćwiczeniach wzięło udział 24 uczestników przeprowadzonego szkolenia.

 

źródło: KP PSP Sanok

08-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)