REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość przeciwko „układowi podkarpackiemu”

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz Forum Młodych PiS na konferencji prasowej wezwali władze PO i PSL do podjęcia jak najszybszych kroków personalnych wobec Zbigniewa Rynasiewicza i Jana Burego w związku z informacjami, które pojawiły się na temat tzw. „układu podkarpackiego”.

Prawo i Sprawiedliwość na Podkarpaciu wydało oświadczenie, w którym odniosło się do ostatnich działań CBA i Prokuratury Generalnej w stosunku do dwóch, prominentnych polityków PO i PSL. W ramach niedawnych działań śledczych przeszukano biura i mieszkania m.in. wiceministra infrastruktury i posła PO Zbigniewa Rynasiewicza, szefa klubu PSL Jana Burego, a także szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Anny Habało, emerytowanego prokuratora Zbigniewa Niezgody – b. Doradcy rządowego – oraz Janusza Wilka, b. szefa UOP.

Podkarpaccy politycy PiS oczekują od Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego podjęcia natychmiastowych kroków zmierzających do pozbawienia Zbigniewa Rynasiewicza i Jana Burego wszystkich funkcji publicznych oraz politycznych do czasu wyjaśnienia sprawy. Rezygnacja ze stanowisk obu podkarpackich polityków PO i PSL jest konieczna do pełnego i obiektywnego ustalenia faktów oraz umożliwienia odpowiednim służbom skutecznych działań wyjaśniających.

W oświadczeniu PiS stwierdzono, że w sprawie „układu podkarpackiego” mamy do czynienia nie tylko ze stykiem biznesu i polityki, ale także organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, dlatego brak podjęcia tych działań będzie jednoznacznym przyzwoleniem na istnienie podwójnych standardów demokratycznych w stosunku do dwóch przewodniczących wojewódzkich struktur partii PO oraz PSL.

Obecni na konferencji prasowej posłowie Piotr Babinetz, Antoni Błądek, Kazimierz Moskal, Andrzej Szlachta oraz Przewodniczący Forum Młodych PiS Marcin Fijołek wyrazili swój sprzeciw wobec prób rozmycia politycznej odpowiedzialności regionalnych liderów koalicji PO-PSL za wytworzenie niejasnych układów na terenie naszego województwa. Politycy przypomnieli jednocześnie, że w ostatnim czasie Prawo i Sprawiedliwość bezsprzecznie udowodniło, że sprawując władzę w województwie przedkłada zasady etyczne i moralne nad doraźny interes partii, nawet kosztem zagrożenia utraty większości w sejmiku województwa.

Reprezentanci PiS wyrazili głębokie ubolewanie, że po raz kolejny osoby związane z koalicją PO-PSL znajdują się w centrum afery, stawiające Podkarpacie w negatywnym świetle.

Stanowisko Podkarpackiego Prawa i Sprawiedliwości w związku z udziałem regionalnych lider PO-PSL w tzw. „układzie podkarpackim”

źródło: materiały nadesłane

16-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)