REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Parlamentu Europejskiego

RZESZÓW. Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Rzeszowie oficjalna listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. „Jedynką” jest europoseł Tomasz Poręba.

Przedstawienia kandydatów dokonał przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński. Na liście wyborczej PiS do Parlamentu Europejskiego znaleźli się kolejno:

  1. Tomasz Poręba – Lider listy, poseł do Parlamentu Europejskiego, pochodzący z Mielca. Historyk i politolog, posiadający ponad dziesięcioletnie doświadczenie w polityce europejskiej.
  2. Alicja Zając – Senator RP z Jasła, była Przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle, działaczka Polskiego Czerwonego Krzyża, członek NSZZ „Solidarność”.
  3. Stanisław Ożóg – Poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji, Prezes Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu 23 – Rzeszów. Były burmistrz Sokołowa Młp. dwóch kadencji i dwukrotny starosta rzeszowski.
  4. Stanisław Piotrowicz – Pochodzący z Krosna Poseł na Sejm RP, w 2005 i 2007 roku wybrany na Senatora RP.
  5. Bogdan Romaniuk – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, radny Województwa Podkarpackiego III i IV kadencji, Starosta kolbuszowski w latach 2002-2006.
  6. Józefa Hrynkiewicz – profesor nauk humanistycznych, socjolog, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warszawskim, posłanka na Sejm VII kadencji.
  7. Tadeusz Pióro – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, zamieszkały w Sanoku. Był radny Województwa Podkarpackiego i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie.
  8. Krystyny Wróblewskiej – Nauczyciel, dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Radna Miasta Rzeszowa.
  9. Andrzej Ćwierz – doktor fizyki, poseł na Sejm RP V i VI kadencji, były członek delegacji Sejmu RP do Rady Europy, wiceprzewodniczący delegacji Sejmu RP do zgromadzenia Unii Zachodnioeuropejskiej.
  10. Lidia Błądek – Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego, notariusz, nauczyciel akademicki, samorządowiec, posłanka na Sejm II kadencji.
Europoseł Tomasz Poręba

Europoseł Tomasz Poręba

31-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)