REKLAMA
REKLAMA

Próbował przekupić strażników granicznych. Zaoferował 200 euro aby „nie przeszkadzali mu” w podróży

W czwartek (tj. 20 – go marca) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Krościenku zatrzymali Ukraińca, który usiłował wręczyć im „łapówkę” w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Strażnicy graniczni prowadzili kontrole legalności pobytu cudzoziemców na terenie Polski. W miejscowości Dubiecko wylegitymowali 41 – letniego Ukraińca. Mężczyzna posługiwał się dokumentami, które wskazywały że do Polski przyjechał aby podjąć prace. Podczas rozmowy Ukrainiec przyznał się ze nie zamierza pozostać w Polsce lecz planuje jechać do Włoch gdzie przebywa jego teściowa i dopiero tam podjąć działalność zarobkową.

Funkcjonariusze SG z Krościenka poinformowali Ukraińca, że wobec niego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne gdyż cel jego podróży jest niezgodny z deklarowanym. Mężczyzna zaoferował strażnikom 200 EURO aby „nie przeszkadzali mu” w jego dalszej podróży do Włoch.

Ukrainiec został zatrzymany, wobec niego wszczęto postępowanie karne – postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 229 §3 kk (tj. łapownictwo). Mężczyzna otrzymał również decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia naszego kraju a jego dotychczasowa wiza została anulowana.

22-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)