REKLAMA
REKLAMA

Próbował przemycić metalowe potrzaski przeznaczone do kłusownictwa

PODKARPACIE. Przemyt 80 metalowych potrzasków przeznaczonych do kłusownictwa udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Korczowej. Metalowe potrzaski służące do odłowu zwierząt próbował przemycić do Polski 39-letni obywatel Ukrainy.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (9  bm.)  na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Celnicy wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki Łada, którym podróżował 39-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli samochodu funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli niebezpieczne narzędzia. 80 metalowych potrzasków przeznaczonych do kłusownictwa ukrytych było w bagażu wjeżdżającego do Polski kierowcy.

W związku ustawą z 13.10.1995r. Prawo Łowieckie wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do roku. Wykryty przez Służbę Celną towar został przekazany Policji do dalszego postępowania. W ręce Policji trafił także 39-latek, który usłyszał już zarzuty posiadania narzędzi do kłusowania. Obywatel Ukrainy dobrowolnie poddał się karze grzywny i przepadkowi mienia.

Służba Celna kontrolując towary przywożone spoza terytorium UE zwraca szczególną uwagę na kwestie związane z zabezpieczeniem i ochroną środowiska przed zagrożeniami.

Takim zagrożeniem mogą być nie tylko różnego rodzaju towary i środki pochodzące z nielegalnych źródeł, które mogą wyrządzić nieodwracalne szkody w środowisku naturalnym. Działania Służby Celnej chronią też środowisko przed nielegalnym handlem chronionymi gatunkami roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

źródło: Służba Celna w Przemyślu

11-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)