REKLAMA
REKLAMA

Prządki i dolina Rabskiego Potoku w ogólnopolskim konkursie

Dwie propozycje zgłoszone przez podkarpackich leśników znalazły się wśród nominowanych miejsc w konkursie Lasów Państwowych i National Geographic pod hasłem „Odkryj najpiękniejsze leśne zakątki Polski”.

– Z naszego terenu w finale znalazły się „Prządki” i „Dolina Rabskiego Potoku”, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tych miejsc i głosowania na nie w plebiscycie, który Lasy Państwowe zorganizowały w 90-lecie swego istnienia wspólnie z miesięcznikiem National Geographic Polska – mówi Edward Balwierczak, dyrektor RDLP w Krośnie.

– Uczestnicy konkursu mają prawo wybierać spośród 36 propozycji. My zachęcamy do głosowania na podkarpackie osobliwości leśne.

Na tych uczestników, którzy najlepiej uzasadnią swój wybór, czekają nagrody. Konkurs trwa od 28 kwietnia do 15 czerwca, a jego partnerem jest magazyn National Geographic Polska. Wśród nominowanych miejsc znalazły się m.in. puszcze, kompleksy leśne, pomniki przyrody, rezerwaty oraz parki krajobrazowe. Uczestnicy mają możliwość oddania głosu na jedną z dwóch nominacji w każdej z 17 lokalizacji oraz w kategorii specjalnej. Głosowanie odbywa się poprzez stronę: http://www.lasypanstwowe.national-geographic.pl

Na uczestników czekają nagrody – 15 letnich koszów piknikowych trafi do autorów 15 najciekawszych odpowiedzi. Zgodnie z regulaminem w konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy Lasów Państwowych.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Nadleśnictwo Baligród. Dolina Rabego. Foto: M. Scelina

Nadleśnictwo Kołaczyce. Rezerwat Prządki. Foto: E. Marszałek

28-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)