REKLAMA
REKLAMA

Przeciw kradzieży drzewek. Wzmożone patrole Straży Leśnej (ZDJĘCIA)

W lasach krośnieńskiej RDLP trwa akcja pod hasłem „Choinka-14” prowadzona przez Straż Leśną, a skierowana przeciw sprawcom kradzieży choinek i stroiszu. Leśne patrole pojawiają się w miejscach zagrożonych kradzieżami, kontrolowane są też punkty sprzedaży na targowiskach i bazarach.

14 grudnia strażnicy z Nadleśnictwa Kolbuszowa ujawnili na terenie leśnictwa Poręby Dymarskie wycinkę z młodnika jodłowego trzech dorodnych drzew, których wierzchołki skradziono na choinki. Pnie pozostawiono w lesie.
– To typowy przykład dewastacji młodnika jodłowego w związku z kradzieżą choinek – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie.

– Dla zapobiegania takim przypadkom aż do wigilijnego wieczoru prowadzić będziemy wzmożone patrole w lasach. Ponadto monitorujemy młodniki również z użyciem kamer i fotopułapek. Sprawcy wycinki drzew w kolbuszowskim lesie grozi grzywna do 5 tys. zł – dodaje.

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Mariusz Kobylarz, Nadleśnictwo Kolbuszowa

17-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)