REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki oczekują radosnego Alleluja (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W miniony piątek (11 bm) tuż przed Niedzielą Palmową w już trwającej atmosferze oczekiwania na Święta Wielkanocne w Filii Przedszkola nr 1 w dzielnicy Dąbrówka miał miejsce uroczysty finał konkursu plastycznego „Oczekując na radosne Alleluja!”, który po raz szósty zorganizowały Filie nr 1 i 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

 

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród poprzedziły występy „zerówkowiczów” z miejscowego przedszkola oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 7, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki o wiośnie, radości i polskich tradycjach Świąt Wielkanocnych. Do obrzędów wielkanocnych należy wiele symboli, które w tradycji religijnej i ludowej przetrwały wieki a to dzięki przekazowi z „pokolenia na pokolenie”. O jednej z nich, rodzinnej tradycji wydrapywania wielkanocnych pisanek opowiadała i zaprezentowała swój warsztat pracy Agata Zarzyka z Dydni.

Uczestnicy konkursowego spotkania mogli zobaczyć jak z kurzego, gęsiego czy nawet strusiego jaja powstaje „cudeńko” do wielkanocnego koszyka. Wyroby Pani Agaty można co roku podziwiać a nawet kupić na wystawach organizowanych w Sanockim Klubie Górnika. Po wprowadzeniu w świąteczny nastrój organizatorzy ogłosili wyniki konkursu i w obecności przybyłych konkursowiczów z opiekunami z Sanoka, Bukowska, Brzozowa, Zagórza i Uherzec Mineralnych nastąpiło wręczenie nagród przez p. Leszka Puchałę, dyrektora MBP.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 355 uczestników, którzy wykonali 182 kartki świąteczne, 154 pisanki i 19 palm wielkanocnych. Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna oraz dorośli, oddzielnie w każdej kategorii zadania konkursowego. Dzięki życzliwości i hojności sponsorów zostało nagrodzonych 120 uczestników. Z prac konkursowych została zorganizowana wystawa, którą uczestnicy konkursowego spotkania mogli obejrzeć a po zakończeniu imprezy prace zostały przekazane do Powiatowego Centrum Wolontariatu na cele dobroczynne. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy, a rodzicom, wychowawcom i katechetom dziękujemy za życzliwość i współpracę.

Halina Martowicz
MBP w Sanoku

 

 

 

 

 

15-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)