REKLAMA
REKLAMA

Przeskanowany pociąg, wykryty przemyt

PODKARPACIE. Próbę przemytu 884 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli wjeżdżającego do Polski pociągu towarowego. W wykryciu tytoniowej kontrabandy pomógł skaner, którym celnicy prześwietlili wagony pociągu.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy (Classic i Prima) ukryte byłe w podłodze wagonów, a dokładnie w profilach poprzecznych podłogi. W dotarciu do przemycanego towaru, pomogło celnikom urządzenie skanujące, za pomocą którego  pociąg został przeskanowany. Analizując obraz, który pokazał się po prześwietleniu pociągu, funkcjonariusze Służby Celnej stwierdzili, że muszą bliżej przyjrzeć się podłodze wagonów, co w dalszej konsekwencji zakończyło się wykryciem towaru o rynkowej wartości sięgającej blisko 10 tys. złotych.

Służba Celna zabezpieczyła papierosy do dalszego postępowania, które w tym przypadku toczy się przeciwko nieznanemu sprawcy.

źródło: Służba Celna w Przemyślu

05-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)