REKLAMA
REKLAMA

Przygotowania mistrzów do nowego sezonu zgodnie z planem

Za sanoczanami blisko miesiąc letnich przygotowań – To, co mieliśmy zaplanowane, zostało zrealizowane. Do urlopów zostały nam dwa tygodnie i mam nadzieję, że nic nam nie pokrzyżuje planów – mówi Tomasz Demkowicz, trener Ciarko PBS Bank.

Nacisk kładliśmy głównie na wytrzymałość i siłę. Zajęcia były głównie na siłowni, w terenie, były też rowery czy boisko. Ciężko jeszcze cokolwiek powiedzieć, nikt nie narzeka na żadne urazy, oby tak dalej – dodaje Tomasz Demkowicz.

Cały czas pracujemy ciężko, na każdym treningu. Treningi są różnorodne co jest ważne, żeby nie popaść w monotonię. Fajna atmosfera w drużynie pozwala skupić się w stu procentach na pracy i walce o miejsce w składzie na nadchodzący sezon – mówi junior Piotr Naparło.

W sanockim składzie nastąpiło kilka roszad, szczególnie wśród obcokrajowców. Doszedł bramkarz Pitton, obrońcy Zatko, DaCosta oraz napastnik Knox. – Zobaczymy jak nowi zawodnicy będą się prezentować pod względem fizycznym po przyjeździe. W porównaniu z poprzednim sezonem będzie ich mniej, więc skład teoretycznie będzie słabszy, ale w praktyce może być inaczej – wyjaśnia trener mistrza Polski.

Po półtora roku do regularnych treningów wrócił wychowanek klubu Michał Radwański. – Ciężko trenuje, jak pozostali i nie widać u niego żadnych zaległości – zakończył trener. Drużyna 11 lipca uda się na dwutygodniowe urlopy, by powrócić do treningów na sucho i z końcem lipca wyjść na lód.

Skomplikowała się sytuacja z turniejem w Miszkolcu. Klub został poinformowany przez gospodarza, że wycofała się najpierw ekipa z Niemiec, a następnie węgierska SAPA. Miszkolc zaproponował dwumecz piątek-sobota lub sobota-niedziela, który zostanie prawdopodobnie przyjęty przez włodarzy Sanoka.

Aktualnie trenująca kadra Ciarko PBS Bank KH Sanok:

Bramkarze:
Mateusz Skrabalak, Bartosz Hućko

Obrońcy:
Rafał Dutka, Bogusław Rąpała, Kamil Dolny, Mateusz Gębczyk, Konrad Ćwikła*, Kamil Olearczyk*.

Napastnicy:
Marek Strzyżowski, Michał Radwański, Marcin Biały, Rafał Ćwikła, Mateusz Wilusz, Radosław Sawicki, Maciej Mermer, Robert Kostecki, Krzysztof Zapała, Hubert Demkowicz, Dariusz Wanat, Piotr Naparło* oraz Martin Vozdecky, który jeszcze nie ma podpisanego kontraktu.

* – Walczący o miejsce w składzie

W lipcu do drużyny dołączy Miroslav Zatko a w sierpniu: Petr Sinagl, Bryan Pitton, Justin DaCosta, Jordan Knox, Mike Danton (jeszcze nie ma kontraktu).

źródło: Ciarko PBS Bank KH Sanok

27-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)