REKLAMA
REKLAMA

Miasto oddaje do użytku nowe boiska (ZDJĘCIA)

Miasto Sanok sukcesywnie oddaje do użytku 11 nowych boisk powstających w ramach projektu: „Poprawa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Sanoku i Medzilaborcach”, realizowanego we współpracy ze słowackim partnerem – miastem Medzilaborce.

Dofinansowanie na ten cel władze miasta uzyskały z Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Pierwsze uroczyste otwarcie nowego boiska odbyło się 25 czerwca przy Gimnazjum nr 1 w Sanoku. W tym samym dniu nastąpił także odbiór dwóch boisk przy Szkole Podstawowej nr 6. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i dyrekcja szkół nie kryją zadowolenia z nowych boisk, które powiększyły bazę miejskich obiektów sportowych. Warto dodać, że z nowych boisk będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale wszyscy sanoczanie, a także turyści, odwiedzający miasto.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest ruch i prowadzenie zdrowego, sportowego stylu życia w każdym wieku. Od lat sukcesywnie rozbudowujemy bazę miejskich obiektów sportowych, z nadzieją, że stwarzając odpowiednie warunki, zachęcimy sanoczan i odwiedzających miasto gości, do aktywności ruchowej i uprawiania różnych dyscyplin sportu. Tym razem oddajemy mieszkańcom nowe boiska, wierząc, że będą im służyły jak najdłużej – mówi dr Wojciech Blecharczyk, burmistrz Sanoka.

Pierwsze mecze rozegrano już na oddanych do użytku boiskach przy Gimnazjum nr 1 (wielofunkcyjne), a także na ogródku jordanowskim (gdzie po zakończeniu projektu zostanie jeszcze wybudowana część ogrodzenia). Przy Szkole Podstawowej nr 6 funkcjonują: boisko wielofunkcyjne oraz do piłki nożnej. Sukcesywnie będą oddawane do użytku kolejne boiska, które powstają jeszcze przy: Szkole Podstawowej nr 3 (2 boiska: wielofunkcyjne oraz do piłki nożnej), Szkole Podstawowej nr 2 (1 boisko wielofunkcyjne), Gimnazjum nr 4 (2 boiska: wielofunkcyjne oraz do piłki nożnej). Obiekty te w większości będą oświetlone oraz ogrodzone i wyposażone w odpowiednią infrastrukturę.

W ramach projektu zostały zorganizowane także zielone szkoły. W Sanoku uczniowie z Medzilaborzec, przebywali w dniach od 24 do 26 czerwca, zaś sanoccy uczniowie uczestniczą w zielonej szkole u słowackiego partnera w dniach 27 – 29 czerwca. Wyjazdy są dobrą okazją nie tylko do integracji młodzieży polskiej i słowackiej, ale także do przetestowania przez młodych sportowców nowo powstałych obiektów.

Koszt całości zadania to blisko 1,5 mln euro, przy dofinansowaniu prawie 1,3 mln euro.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

27-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook