REKLAMA
REKLAMA

Pseudokibice z Sanoka odpowiedzą za chuligaństwo na stadionie (VIDEO)

Policjanci z wydziału kryminalnego zidentyfikowali dwóch 20-latków z Sanoka, którzy odpowiedzą za chuligaństwo na stadionie. Podczas meczu piłki nożnej rozgrywanego w Jarosławiu sprawcy w założonych na głowach kominiarkach wdarli się na teren stadionu i rozwieszali transparent.

Dwaj młodzi mieszkańcy Sanoka odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Kilka tygodni temu dwaj 20-latkowie podczas meczu piłki nożnej rozgrywanego na stadionie w Jarosławiu przeskoczyli ogrodzenie oddzielające sektory od płyty boiska. Znajdując się już na terenie, gdzie rozgrywany był mecz rozwiesili transparent. W tym czasie obaj pseudokibice zasłaniali swoje twarze kominiarkami, co uniemożliwiało ich rozpoznanie.

Policjanci pełniący służbę w czasie zabezpieczenia meczu, utrwalili wizerunki tych mężczyzn w celu ich identyfikacji a także zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu obiektu sportowego, które zarejestrowały przebieg tego zdarzenia. Funkcjonariusze analizowali te nagrania i wytypowali sprawców zdarzenia. Z ustaleń wynikało, że sprawcami tego czynu są pseudokibice z Sanoka.

Policjanci z wydziału kryminalnego przedstawili zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy obu 20-latkom. Za wdarcie na teren, gdzie rozgrywany jest mecz i używanie w tym czasie elementów odzieży zakrywających twarze obu sprawcom grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ŹRÓDŁO: STRONA INTERNETOWA PODKARPACKIEJ POLICJIZOBACZ TAKŻE
PRZEMARSZ KIBICÓW STALI SANOK Z 2012 ROKU GDY ISTNIAŁA JESZCZE STAL SANOK :
Kibice Stali Sanok przed meczem z Polonią Przemyśl 24.03.2012 – Esanok.pl

27-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)