REKLAMA
REKLAMA

PWSZ w Sanoku otwiera drzwi! „Chcę tu studiować” (FILM, ZDJĘCIA)

)

PWSZ w Sanoku otwiera drzwi! „Chcę tu studiować” (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku odbył się Dzień Otwarty 2014. Maturzyści mogli pozyskać wszelkie informacje dotyczące studiów. Czas umilały liczne atrakcje oraz spontaniczne rozmowy ze studentami i pracownikami uczelni.

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami w szkołach zaczyna się ruch – przed uczniami egzaminy, matura, a przed Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku – rekrutacja. 12 marca sanocka uczelnia zaprosiła chętnych do zapoznania się z jej ofertą w swoje progi. Dzień Otwarty, jak co roku, służyć miały zaprezentowaniu się wszystkich działających w PWSZ kierunków i specjalności.

Wykładowcy i studenci przygotowali w tym roku wyjątkowo ciekawą ofertę warsztatów, pokazów i innych atrakcji. Postawiono na praktyczną prezentację pracowni warsztatowych i laboratoriów, aby pokazać doskonałą bazę dydaktyczną i możliwości nauki zawodu.

Zwiedzających witały sympatyczne orły – żywe maskotki, nawiązujące do logotypu PWSZ. W budynku „A” przy ulicy Mickiewicza można było sprawdzić swoje predyspozycje do zawodu pracownika socjalnego (kierunek praca socjalna), a następnie wziąć udział w wybranych warsztatach medialnych organizowanych przez studentów kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna (radiowych lub z green boxem).

Chętni mogli spróbować swych sił w roli spikera oraz prezentera prognozy pogody. Do kolejnego budynku już z daleka przyciągała wszystkich żywiołowa muzyka w wykonaniu studentów edukacji muzycznej, których sąsiadami byli studenci pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego. Tu szczególnym zainteresowaniem cieszył się fantom markujący poród, kurs bandażowania  oraz bardzo obrazowa symulacja stanów zagrożenia życia.

Z kolei studenci pedagogiki zaprezentowali wykorzystywane w pracy z dziećmi metody i akcesoria dydaktyczne: gry i zabawy, chustę animacyjną, tunel animacyjny.

W budynku „F” opiekun koła naukowego fotografii przyrodniczej, dr Marian Szewczyk, wygłosił wykład poświęcony przyrodzie ziemi sanockiej , podczas którego można było podziwiać efekty prac członków koła oraz wyposażenie pracowni  studentów kierunku rolnictwo. Część zwiedzających wybrała się także na ulicę Reymonta, gdzie swoje podwoje otworzył dla nich Instytut Techniczny, pokazując laboratoria i sprzęt wykorzystywany przez studentów kierunku mechanika i budowa maszyn.

Swoje stanowiska podczas Dnia Otwartego przygotowali także: Samorząd Studencki, biblioteka PWSZ, uczelniany klub AZS (pokazy taneczne) oraz studenci z zagranicy (z Kolumbii i Chin), goszczący w PWSZ.

Dzięki sprzyjającej pogodzie i ciekawym prezentacjom tegoroczny Dzień Otwarty cieszył się wyjątkowo dużą popularnościom. Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach oraz celnych wyborów dalszej drogi edukacyjnej.

Wkrótce materiał filmowy, w którym przedstawimy szczegółowy przebieg Dnia Otwartego 2014 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku.

źródło: Red., PWSZ w Sanoku

13-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)