REKLAMA
REKLAMA

REGION: Bracia zatrzymani za narkotyki. Sprawa ma charakter rozwojowy

NOWY ŻMIGRÓD / PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie zatrzymali dwóch braci podejrzanych o sprzedaż i posiadanie narkotyków. W ich domu funkcjonariusze znaleźli rosnące w donicach krzewy konopi. Zabezpieczyli również amunicję i marihuanę. Podejrzanym grożą surowe konsekwencje.

Od pewnego czasu policjanci z Nowego Żmigrodu weryfikowali informacje dotyczące sprzedaży środków odurzających na terenie gminy. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmują się dwaj bracia w wieku 30 i 34-lat.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili miejsce ich przebywania i wkroczyli do domu podejrzanych. Typowanie okazało się trafne. W trakcie przeszukania pomieszczeń ujawnili rosnące w donicach sadzonki konopi. Zabezpieczyli również kilka naboi do broni palnej oraz susz roślinny, który okazał się marihuaną. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci ustalili również osoby, którym podejrzani sprzedawali środki odurzające. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli marihuanę w domu jednej z takich osób. Okazał się nią mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, który odpowie za nieprzestrzeganie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zatrzymani bracia od śledczych usłyszeli zarzut wprowadzania do obrotu środków odurzających. Ponadto straszy z nich poniesie konsekwencje za posiadanie marihuany i uprawę konopi, a młodszy za posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji. Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KPP Jasło

19-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)