REKLAMA
REKLAMA

REGION: Podtopienia po burzy (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. W wyniku gwałtownych opadów deszczu (29 bm.) doszło w wielu miejscach głównie miasta Krosna i w Głowience do licznych podtopień budynków mieszkalnych i gospodarczych, instytucji i zakładów pracy.

Podtopienia tych obiektów wynikały również z faktu, iż w bardzo wielu miejscach dochodziło do tworzenia się rozlewisk w niżej położonych terenach, czy ulicach gdzie studzienki kanalizacyjne lub przepusty drogowe były niedrożne lub zostały zatkane przez napływające zanieczyszczenia.

W wyniku tych opadów deszczu, od godz. 14:36 w dniu 29 lipca, do godz. 12:00 w dniu 30 lipca, ogółem odnotowano 55 zdarzenia. W działaniach łącznie brało udział 15/48 z KM PSP Krosno i 53/170 OSP. Zdarzenia te dotyczyły głównie:
– 40 zdarzeń na terenie m. Krosna,
– 7 zdarzeń w m. Głowienka,
– 3 zdarzenia w m. Miejsce Piastowe,
– po 1 zdarzeniu w Widaczu, Kopytowej, Rymanowie, Jedliczu i Zboiskach.

Z czego: 3 razy usuwano połamane drzewa, a w pozostałych przypadkach wypompowywano wodę z zalanych pomieszczeń i udrażniano przepusty. W nocy podjęto również wypompowywanie rozlewisk, z których woda zaczęła wchodzić do budynków.
Na terenie m. Krosna najwięcej zgłoszeń było z ul. Suchodolskiej, Żwirki i Wigury, Jeleniówki, Decowskiego, Zręcińska, Klonowa. Głównie zgłoszenia dotyczyły zalewanych budynków mieszkalnych, ale były również zgłoszenia z zakładów pracy oraz instytucji, tj.:
– BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
– Dom Pomocy Społecznej w Krośnie,
– Pedagogiczna Biblioteka Publiczna w Krośnie,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie,
– Krośnieńskie Huty Szkła w Krośnie.
– Eurocasch w Szczepańcowej.

W miejscowości Głowienka doszło do podmycia części jezdni ul. Ojca Anzelma Kubita z  drogą powiatową. Działania prowadzone były w tej miejscowości w 5 budynkach, a potem wodę wypompowywano z 2 rozlewisk.

W celu uniknięcia kolejnych podtopień wynikających podczas obfitych opadów deszczu, a powstających z zatkanych przepustów drogowych, ponownie zwracamy się z uwagą na konieczność zachowania ich drożności. W miejscach gdzie dochodzi do ich zatykania, konieczne jest w ciągu trwania opadów, bieżące ich monitorowanie i bieżące udrażnianie.

KM PSP Krosno

31-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)