REKLAMA
REKLAMA

REGION: Podtopienia po burzy (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. W wyniku gwałtownych opadów deszczu (29 bm.) doszło w wielu miejscach głównie miasta Krosna i w Głowience do licznych podtopień budynków mieszkalnych i gospodarczych, instytucji i zakładów pracy.

Podtopienia tych obiektów wynikały również z faktu, iż w bardzo wielu miejscach dochodziło do tworzenia się rozlewisk w niżej położonych terenach, czy ulicach gdzie studzienki kanalizacyjne lub przepusty drogowe były niedrożne lub zostały zatkane przez napływające zanieczyszczenia.

W wyniku tych opadów deszczu, od godz. 14:36 w dniu 29 lipca, do godz. 12:00 w dniu 30 lipca, ogółem odnotowano 55 zdarzenia. W działaniach łącznie brało udział 15/48 z KM PSP Krosno i 53/170 OSP. Zdarzenia te dotyczyły głównie:
– 40 zdarzeń na terenie m. Krosna,
– 7 zdarzeń w m. Głowienka,
– 3 zdarzenia w m. Miejsce Piastowe,
– po 1 zdarzeniu w Widaczu, Kopytowej, Rymanowie, Jedliczu i Zboiskach.

Z czego: 3 razy usuwano połamane drzewa, a w pozostałych przypadkach wypompowywano wodę z zalanych pomieszczeń i udrażniano przepusty. W nocy podjęto również wypompowywanie rozlewisk, z których woda zaczęła wchodzić do budynków.
Na terenie m. Krosna najwięcej zgłoszeń było z ul. Suchodolskiej, Żwirki i Wigury, Jeleniówki, Decowskiego, Zręcińska, Klonowa. Głównie zgłoszenia dotyczyły zalewanych budynków mieszkalnych, ale były również zgłoszenia z zakładów pracy oraz instytucji, tj.:
– BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
– Dom Pomocy Społecznej w Krośnie,
– Pedagogiczna Biblioteka Publiczna w Krośnie,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie,
– Krośnieńskie Huty Szkła w Krośnie.
– Eurocasch w Szczepańcowej.

W miejscowości Głowienka doszło do podmycia części jezdni ul. Ojca Anzelma Kubita z  drogą powiatową. Działania prowadzone były w tej miejscowości w 5 budynkach, a potem wodę wypompowywano z 2 rozlewisk.

W celu uniknięcia kolejnych podtopień wynikających podczas obfitych opadów deszczu, a powstających z zatkanych przepustów drogowych, ponownie zwracamy się z uwagą na konieczność zachowania ich drożności. W miejscach gdzie dochodzi do ich zatykania, konieczne jest w ciągu trwania opadów, bieżące ich monitorowanie i bieżące udrażnianie.

KM PSP Krosno

31-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)