REKLAMA
REKLAMA

REGION: Tir nie utrzymał się na jezdni. Wyciekło 100 litrów oleju napędowego (ZDJĘCIA)

DUKLA  / PODKARPACIE. Tuż po północy 22.07.2014r. samochód ciężarowy na marki Mercedes, jadący ul. Trakt Węgierski w Dukli, od strony Miejsca Piastowego, podczas opadów deszczu na łuku drogi zjechał na lewy pas jezdni, a następnie na  chodnik, niszcząc słupki odgradzające chodnik od jezdni.

W trakcie, gdy ciągnik siodłowy przejeżdżał przez środek jezdni, prawdopodobnie na słupku ze znakiem drogowym na wysepce oddzielającej pasy jezdni, uszkodził prawy zbiornik pojazdu i nastąpił z niego wyciek oleju napędowego. W wyniku tego zdarzenia zablokowany został pas jezdni prowadzący od skrzyżowania drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką 991. Kierowca i pasażer pojazdu nie odnieśli obrażeń, a przewożony ładunek w postaci wyrobów kosmetycznych nie był naruszony i nie stwarzał zagrożenia.

Jako pierwsza do działań przystąpiła jednostka OSP Dukla i patrol Policji, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. W głównej mierze pierwsze działania strażaków skupiły się na ograniczeniu rozlewiska oleju na drodze przez usypanie zapór z sorbentu oraz zmniejszeniu wycieku przez uszczelnienie uszkodzonego zbiornika kołkami drewnianymi.

Prawdopodobnie około 100 litrów oleju napędowego wyciekło do umieszczonych w jezdni studzienek kanalizacji burzowej, o czym poinformowano służbę dyżurną Punktu Informacji Drogowej  Oddziału GDDKiA w Rzeszowie. W dalszej kolejności przepompowano paliwo z uszkodzonego zbiornika do zbiorników zastępczych oraz wykonywano sorpcję i neutralizację pozostałego na jezdni oleju napędowego.W tym celu zużyto 150 kg neutralizatora. Wypompowano i zabezpieczono ok. 800 litrów paliwa zanieczyszczonego wodą i sorbentem.

W działaniach trwających ponad 3,5 godziny, uczestniczyło 3/7 z KM PSP Krosno (w tym samochód ratownictwa chemicznego) i 1/6 OSP Dukla, a także policja. Na tym odcinku drogi prowadzono pod nadzorem policji ruch wahadłowy, do momentu gdy służby pomocy drogowej nie usunęły uszkodzonego pojazdu z naczepą.

KM PSP Krosno

23-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)